Lietuvos krepšinio mėgėjams – karštas Eurolygos vakaras: šiandien Kauno "Žalgiris" bandys svečiuose nukauti čempiono titulą ginantį Pirėjo "Olympiacos", o Vilniaus "Lietuvos rytą" egzaminuos ambicingasis Belgrado "Partizan mt:s".
Šturmuos Pirėjo tvirtovę
Žalgiriečiai mėgins Graikijoje perrašyti savo pasirodymų Eurolygoje istoriją – iki šiol Kauno komandai dar nė karto nepavyko pradėti sezoną trimis pergalėmis iš eilės.
Lietuvos čempionų misija bus sunki. Per paskutinius keturis Eurolygos sezonus "Olympiacos" savoje aikštėje jaučiasi tarsi tvirtovėje – iš 40 susitikimų pralaimėjo vos keturis.
"Olympiacos" – viena stipriausių žemyno komandų ir žais savo arenoje, kurioje ją tradiciškai labai stipriai palaiko sirgaliai. Pabandysime neišklysti iš savo kelio", – kalbėjo "Žalgirio" strategas Joanas Plaza.
Įkvėpė sėkmingas derbis
Tarpsezoniu "Olympiacos" pasikeitė neatpažįstamai. Vietoj legendinio Dušano Ivkovičiaus prie komandos vairo stojęs vietos specialistas Georgias Bartzokas bando pratęsti šlovingas tradicijas.
Šiemet "Olympiacos" yra panašus į "Žalgirį" – ekipos branduolį sudaro savi krepšininkai. Pirėjo klubo sudėtyje tarp 14 Eurolygai registruotų krepšininkų yra vos penki legionieriai: amerikiečiai Kyle'as Hinesas, Joey Dorsey, Acie Lawas, makedonas Pero Antičius ir lietuvis Martynas Gecevičius.
Po praėjusią savaitę Stambule patirtos skaudžios nesėkmės (72:98) prieš "Anadolu Efes", Pirėjo klubo strategai nedelsdami padarė išvadas ir principiniame šalies derbyje nugalėjo kitą šios šalies grandą Atėnų "Panathinaikos" – 64:60.
"Po prasto pasirodymo Turkijoje suėmėme save į rankas. Žinojau, kad galime žaisti geriau ir tai įrodėme. Tikiuosi, kad ši pergalė įkvėps vaikinus dvikovai su "Žalgiriu", – vylėsi "Olympiacos" vyriausiasis treneris G.Bartzokas.
Du kartus Eurolygos finalo ketverto naudingiausiuoju žaidėju tapęs Vassilis Spanoulis teigė, kad norint tikėtis sėkmės prieš įsibėgėjusį "Žalgirį" reikės atiduoti visas jėgas. "Jei norime laimėti, privalome kovoti taip pat aistringai, kaip mače su "Panathinaikos". Privalome mažiausiai 35–38 minutes žaisti aukščiausio lygio krepšinį", – tikino Pirėjo ekipos lyderis.
Vilniečiams – serbų barjeras
Kiek kitokios nuotaikos trečią turą pasitinka kita mūsų šalies ekipa – Vilniaus "Lietuvos rytas". Lietuvos vicečempionai kol kas pralaimėjo abu susitikimus, tačiau į sostinę atvyko taip pat pergalės džiaugsmo dar nepatyręs Belgrado "Partizan mt:s".
Belgrado krepšininkų veiksmams diriguojančiam Juodkalnijos specialistui Duško Vujoševičiui šis mačas bus principinis. Prieš šią dvikovą 53 metų treneris prasitarė, kad vasarą buvo sulaukęs pasiūlymo tapti "Lietuvos ryto" treneriu, tačiau nusprendė grįžti į Belgrado komandą, kurią 2010-aisiais atvedė iki Eurolygos finalo ketverto.
"Vilniečių koziriai – Lietuvos krepšinio mokyklos auklėtiniai. "Lietuvos ryto" žaidėjai yra puikūs metikai, mėgsta greitas atakas. Jie dažnai naudoja derinį "dviese prieš du". Susitiksime su rimtu varžovu, kuris ypač pavojingas savo aikštėje. Mūsų jaunos ekipos laukia sunkus išbandymas, tačiau tikimės laimėti", – tvirtino D.Vujoševičius.
Pirėjo "Olympiacos"
Georgikas Georgakis Graikija puolėjas 205 cm
Kyle'as Hinesas JAV puolėjas 198 cm
Acie Lawas JAV gynėjas 190 cm
Pero Antičius Makedonija vidurio puolėjas 210 cm
Vassilis Spanoulis Graikija Graikija 193 cm
Stratas Perperouglou Graikija puolėjas 203 cm
Kostas Sloukas Graikija gynėjas 190 cm
Dimitrias Mavroeidis Graikija vidurio puolėjas 208 cm
Martynas Gecevičius Lietuva gynėjas 193 cm
Georgias Printezis Graikija puolėjas 202 cm
Kostas Papanikolaou Graikija puolėjas 203 cm
Evangelas Mantzaris Graikija gynėjas 196 cm
Dimitrias Katsivelis Graikija gynėjas 196 cm
Vyriausiasis treneris Georgias Bartzokas (Graikija)
Belgrado "Partizan mt:s"
Torley Thomas JAV gynėjas 180 cm
Nikola Milutinovas Serbija vidurio puolėjas 210 cm
Leo Westermannas Prancūzija gynėjas 196 cm
Vladimiras Lučičius Serbija puolėjas 202 cm
Draganas Milosavljevičius Serbija puolėjas 198 cm
Bogdanas Bogdanovičius Serbija gynėjas 197 cm
Džordže Gagičius Serbija vidurio puolėjas 210 cm
Dejanas Muslis Serbija vidurio puolėjas 213 cm
Michalas Čekovskis Slovakija puolėjas 206 cm
Marko Čakarevičius Serbija puolėjas 200 cm
Branislavas Džekičius Serbija puolėjas 206 cm
Drew Gordonas JAV gynėjas 205 cm
Danilo Andušičius Serbija gynėjas 197 cm
Davis Bertanis Latvija puolėjas 205 cm
Vyriausiasis treneris Duško Vujoševičius (Juodkalnija)
Naujausi komentarai