Lietuvos regbio rinktinė Europos čempionatą pradėjo nelengva pergale prieš Ukrainą | Diena.lt

LIETUVOS REGBIO RINKTINĖ EUROPOS ČEMPIONATĄ PRADĖJO NELENGVA PERGALE PRIEŠ UKRAINĄ

• 1

Lietuvos vyrų regbio rinktinė sėkmingai pradėjo naują ciklą Europos čempionato „Trophy“ divizione. Pirmosiose savo rungtynėse Šiauliuose lietuviai šeštadienį po atkaklios ir permainingos kovos 39:20 (20:17) nugalėjo Ukrainos komandą.

Nors dalis ukrainiečių prie regbio rinktinės prisijungė atvykę iš fronto, o šioje šalyje regbio sezonas šiuo metu nevyksta, svečiai metė rimtą iššūkį Lietuvos regbininkams.

Lietuviai tiesiog puikiai pradėjo rungtynes ir jau 3-iąją min. Domantas Bagužis kamuolio prispaudimu aikštės kampe išvedė lietuvius į priekį 5:0. 11-ąją min. Martynas Lianzbergas pridėjo dar vieną žeminimą, o po Eimanto Bagarausko realizacijos smūgio šeimininkai pirmavo 12:0. Dar po dešimties minučių tas pats D. Bagužis pelnė dar 5 taškus (17:0).

Visgi pirmojo kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė Ukrainos rinktinė. Po Ruslano Radčiuko ir Olego Kosariovo žeminimų ukrainiečiai priartėjo iki 7 taškų. Nors Donatas Vilimavičius dar pridėjo lietuviams tris taškus baudos smūgiu, kėlinį užbaigė dar vienas R. Radčiuko žeminimas (20:17).

Pirmosios 10 min. antrajame kėlinyje prasidėjo atkakliai. Jonas Mikalčius sugebėjo įveikti varžovų gynybą ir padidinti lietuvių persvarą iki 8 taškų (25:17), bet po kelių minučių ukrainiečiai atliko tikslų baudos smūgį (25:20). Lemiamą spurtą Lietuvos regbininkai pradėjo 62-ąją min. D. Bagužio ir T. Krasausko žeminimai bei D. Vilimavičiaus realizacijos smūgiai padidino šeimininkų atotrūkį iki 19 taškų (39:20).

Per likusias minutes rezultatas nepasikeitė ir Gedimino Marcišausko bei Žygimanto Radžiaus treniruojami lietuviai šventė gražią pergalę.

Daugiau nei dviem žeminimais už varžovus atlikę lietuviai turnyro lentelėje pelnė ir papildomą tašką (5 tšk.).

Ukrainiečiams tai buvo jau antrosios rungtynės šiame cikle. Prieš tai Ukraina išvykoje 27:22 palaužė kroatus.

Lapkričio 12 dieną lietuviai Lozanoje žais su Šveicarija. Tai bus paskutinės lietuvių rungtynės šiais metais.

Kitose „Trophy“ diviziono rungtynėse šeštadienį susitinka Švedija ir Šveicarija.