Maratono nuovargį nustelbia geros emocijos | Diena.lt

MARATONO NUOVARGĮ NUSTELBIA GEROS EMOCIJOS

  • 0

„Gerų emocijų buvo tiek, kad nejaučiau jokio raumenų skausmo“, – sakė stajerė Loreta Kančytė, geriausio per pastaruosius ketverius metus Lietuvos maratonininkių rezultato autorė.

Sėkmingas debiutas

2021-ųjų gruodį Valensijoje savo debiutinį karjeros maratoną (42,195 km) kaunietė L.Kančytė įveikė per 2 val. 30 min. 48 sek.

Greičiau yra bėgusios tik Živilė Balčiūnaitė (2005 m. – 2 val. 25 min. 15 sek.), Diana Lobačevskė (2010 m. – 2 val. 28 min. 3 sek.), Stefanija Statkuvienė (1995 m. – 2 val. 28 min. 43 sek.) ir Rasa Drazdauskaitė (2012 m. – 2 val. 29 min. 29 sek.).

Savo brolio, žinomo stajerio Remigijaus Kančio treniruojamos Loretos jėgų patikrinimai prieš šiemet rugpjūčio 15–21 d. Vokietijoje vyksiantį Europos lengvosios atletikos čempionatą bus du pusmaratoniai: balandžio 3-iąją ji bėgs Berlyne, o balandžio 24-ąją – Kaune.

„Kai įvykdžiau kvalifikacinį normatyvą, su Remigijumi iš karto nusprendėme, kad nebūtina bėgti maratono pavasarį, reikia pasitaupyti Europos čempionatui. Sezono pradžia – ne iš lengvųjų: norėčiau per treniruotes bėgti greičiau“, – teigė L.Kančytė.

Kasmet vis daugėja prijaučiančiųjų bėgimui ir bėgikams, žiūrovų vis gausiau susirenka į varžybas.

Didina krūvius

Įprasta, kad profesionalūs bėgikai maratoną per metus įveikia tik po du ar tris kartus, dažnai kūnas siunčia įvairius nuovargio signalus.

Tačiau 27-erių kaunietė po varžybų Valensijoje netruko atgauti jėgas.

„Iš tikrųjų savijauta buvo labai įdomi. Girdėjau kalbų, kad vieniems labai skaudėdavo kojas, kitus apimdavo svaigulys, bet aš nieko panašaus nepatyriau – viską nustelbė pakili nuotaika“, – dalijosi prisiminimais lengvaatletė.

Sportininkė po Valensijos maratono ir toliau bėgiojo, o galiausiai pradėjo intensyviau ruoštis 2022-ųjų sezonui.

Kolegos: L.Kančytę treniruoja jos brolis, žinomas stajeris R.Kančys. / R. Lukoševičiaus nuotr.

„Pajaučiau, kad organizmas sureagavo į padidėjusį krūvį, tad bėgiojau šiek tiek ramiau“, – sakė L.Kančytė.

Iš Berlyno – į Kauną

Ji – viena iš Kaune rengiamo tradicinio maratono ambasadorių. Būtent L.Kančytei priklauso „Hollister“ pusmaratonio trasos rekordas, pasiektas 2019-aisiais: tada bėgikė daugiau nei minute pagerino savo asmeninį rezultatą – 21,098 km įveikė per 1 val. 16 min. 2 sek.

„Kauno maratoną praleidau tik tada, kai atstovavau Lietuvai tarptautinėse varžybose. Tikiuosi, po starto Berlyne pailsėsiu ir galėsiu patikrinti Kauno maratono trasą dar kartą, – vylėsi L.Kančytė. – Ji prilygsta žinomiausioms pasaulio trasoms, čia bėgau ir 5 km, ir 10 km, o dažniausiai – pusmaratonį. Kai kuriose atkarpose norėtųsi didesnio žiūrovų palaikymo, tačiau matyti, kad kasmet vis daugėja prijaučiančiųjų bėgimui ir bėgikams, sirgalių vis gausiau susirenka į varžybas.“

Bėgimo entuziastai kviečiami varžytis šešiose Kauno maratono distancijose: „Impact Brands“ maratono, „Hollister“ pusmaratonio, „Hella“ 10 km, SDG 5 km, „Toyota“ 1,5 km ir „Agathum“ 400 m.

L.Kančytė veikiausiai bėgs pusmaratonį.

„Pirmiausia įvertinsiu jėgas: jei po pusmaratonio Berlyne jausiuosi neatsigavusi, Kaune galbūt bėgsiu 10 km“, – planu pasidalijo stajerė.

GALERIJA

  • Kolegos: L.Kančytę treniruoja jos brolis, žinomas stajeris R.Kančys.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS