Pasaulio ledo ritulio čempionatas: Rusija nugalėjo Latviją | Diena.lt

PASAULIO LEDO RITULIO ČEMPIONATAS: RUSIJA NUGALĖJO LATVIJĄ

• 0

Pasaulio ledo ritulio čempionate Prancūzijoje ir Vokietijoje pirmadienį paaiškėjo jau septynios ketvirtfinalio dalyvės. Dėl paskutinės vietos kovos Latvijos rinktinė, kuri pirmadienį 0:5 pralaimėjo Rusijai.

Jau pirmajame kėlinyje Rusijos rinktinė įmušė du įvarčius. Pasižymėjo Bogdanas Kiselevičius ir Ivanas Teleginas.

Antrojo kėlinio pradžioje rusų pranašumą didino Vladislavas Namecnikovas. Kėlinio pabaigoje pasižymėjo ir Nikita Kučerovas.

Trečiajame kėlinyje įvartį įmušė ir Antonas Belovas.

17 taškų surinkusi Rusijos rinktinė pakilo į pirmąją A grupės vietą. Paskutinėse grupės rungtynėse rusai susitiks su antroje vietoje esančiais amerikiečiais.

Latvijos rinktinė su 9 taškais A grupėje užima ketvirtąją vietą ir dar turės pakovoti dėl vietos ketvirtfinalyje. Antradienį lemiamose rungtynėse dėl paskutinio kelialapio Latvija kovos su Vokietija.

Kitose A grupės rungtynėse Danija 2:0 palaužė Italiją.

Vos vieną tašką šiame čempionate iškovojusi Italija iškrito į žemesnį divizioną. Kitą sezoną italai ir B grupės pralaimėtojai slovėnai žais IA divizione.

Danija su septyniais taškais rikiuojasi šeštoje vietoje ir į atkrintamąsias kovas jau nepateks.

B grupės lyderė Kanada 5:0 sutriuškino Norvegiją ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje.

Penktą pergalę iškovojusi Kanada su 16 taškų jau užsitikrino vietą kitame etape ir pirmąją vietą grupėje.

Norvegija su aštuoniais taškais rikiuojasi penkta ir jau nebeturi šansų patekti į ketvirtfinalį.

Nieko nebelemenčiose B grupės rungtynėse Prancūzija 4:1 nugalėjo Slovėniją.

Slovėnija jau nebepakils iš paskutinės grupės vietos ir iškris į žemesnį divizioną.

Prancūzija su 10 taškų grupėje liko penkta ir į ketvirtfinalį nepateko.

Pasaulio čempionato A ir B grupėse varžosi 16 komandų. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias abiejų grupių rinktines.

Jau aiškios septynios ketvirtfinalio dalyvės – JAV, Rusija, Švedija, Kanada, Čekija, Šveicarija ir Suomija.