Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate – lietuvių sidabras ir bronza | Diena.lt

PASAULIO ORIENTAVIMOSI SPORTO KALNŲ DVIRAČIAIS ČEMPIONATE – LIETUVIŲ SIDABRAS IR BRONZA

• 0

„Šio medalio laukiau daugiau nei dešimt metų. Buvo daug bandymų, tačiau niekada nepasisekdavo. Šįkart visos žvaigždės sukrito taip, kaip norėjome“, – sakė istorinį Lietuvai pasaulio čempionato sidabrą su bendražygiais iškovojęs orientacininkas Jonas Maišelis.

Aplenkė tik šeimininkai

Čekijoje, Jičino mieste, įvyko pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.

Estafečių varžybose dalyvavusi Lietuvos vyrų rinktinė (Jonas Vytautas Gvildys, Jonas Maišelis, Ignas Ambrazas) trasą įveikė per 2 val. 29 min. 26 sek. ir pralaimėjo tik čempione tapusiai Čekijos komandai (2 val. 23 min. 20 sek.).

Trečią vietą užėmė šveicarai (2 val. 29 min. 44 sek.). Estai buvo dvylikti (2 val. 48 min. 11 sek.), latviai lenktynių nebaigė.

„Varžovų komandos buvo labai konkurencingos. Fortūna buvo mums palanki“, – kalbėjo vienas Lietuvos rinktinės lyderių J. Maišelis.

Mūsų šalies moterų ekipa (Algirda Mickuvienė, Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė, Gabrielė Andrašiūnienė) kartu su estėmis varžybų nebaigė. Medalius išsidalijo suomės (1 vieta), prancūzės (2) ir čekės (3).

Išbandymai: orientacininkai kalnų dviračiais varžėsi įvairiose trasose. / orienteering.lt nuotr.

Pastangos atsipirko

Ilgoje trasoje 2022-ųjų Europos čempionė G. Andrašiūnienė iškovojo bronzą.

Lietuvos sportininkė beveik 33 km įveikė per 1 val. 57 min. 24 sek.

Sėkmingiau pasirodė tik Danijos atstovė Nikoline Splittorf (1 val. 54 min. 19 sek.), o pasaulio vicečempione tapo britė Emily Benham Kvale (1 val. 55 min. 24 sek.).

15 vietą užėmė K. Mickevičiūtė-Juodišienė (2 val. 18 min. 17 sek.), 20-ą – Justė Umbrasaitė-Maišelė (2 val. 25 min. 00 sek.), 23 pozicijoje liko A. Mickuvienė (2 val. 27 min. 17 sek.).

„Turėjau problemų, nes praleidau vieną kontrolinį punktą ir turėjau grįžti. Antra trasos dalis buvo labai kalnuotoje vietovėje, kur reikėjo pademonstruoti savo fizines savybes. Su šia rungtimi siejau dideles viltis, ruošiausi ypatingai, tad pastangos atsipirko“, – mintimis dalijosi G. Andrašiūnienė.

Tarp vyrų triumfavo čekas Vojtechas Ludvikas (1 val. 53 min. 16 sek.), aplenkęs šveicarą Simoną Hellmuellerį (1 val. 55 min. 20 sek.) ir savo tautietį Vojtechą Stransky (1 val. 57 min. 11 sek.).

I. Ambrazas užėmė 14 vietą (2 val. 04 min. 59 sek.), J. V. Gvildys – 28 (2 val. 16 min. 46 sek.), Šarūnas Dmukauskas – 29 (2 val. 17 min. 41 sek.).

Rezultatas: bronzą iškovojusi G. Andrašūnienė beveik 33 km įveikė per 1 val. 57 min. 24 sek. / orienteering.lt nuotr.

Startavo ir jaunimas

Tomis pačiomis dienomis vykusiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate sėkmingiausiai tarp mūsiškių pasirodė Irmantė Aleliūnaitė (bendro starto rungtis – 5 vieta).

Bendro starto varžybose ir ilgoje trasoje dešimta buvo Vytenė Puišytė.

Vaikinų sprinto grupėje N. Lukošius užėmė 19 vietą.

Estafečių varžybose vaikinų rinktinė (Daumantas Kiela, Arnas Sausaitis, N. Lukošius) ir merginų komanda (I. Aleliūnaitė, V. Puišytė, Silvija Kisieliūtė) užėmė septintas vietas.