Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurėje A. Mickuvienė – šešta | Diena.lt

PASAULIO ORIENTAVIMOSI SPORTO KALNŲ DVIRAČIAIS TAURĖJE A. MICKUVIENĖ – ŠEŠTA

• 0

Penktadienį finalinis pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapas Portugalijoje prasidėjo varžybomis vidutinėje distancijoje. Taurės etapo pradžia lietuviams daug žadanti - Algirda Mickuvienė ilgą laiką distancijoje pirmavo, o galutinėje rikiuotėje užėmė šeštąją poziciją, o Gabrielė Andrašiūnienė buvo aštunta.

Pietinėje Portugalijos dalyje esančioje Odemyroje sportininkams reikėjo kovoti ir su alinančiu karščiu. Moterims reikėjo įveikti 16,5 km trasą su 250 m vertikalaus sukilimo ir 16 kontrolės punktų. Šeštą vietą užėmusi A. Mickuvienė vidutinę trasą įveikė per 1 val. 3 min. 4 sek. Dar iki distancijos pabaigos likus vos 10 minučių lietuvė lyderiavo, tačiau važiavusi kartu su čeke Veronika Kubinova, nusuko netinkamu variantu į kontrolės punktą.

„Iš tikrųjų, važiuodama link 12 kontrolinio punkto nepastebėjau pažymėto takelio ant žemėlapio, kadangi jį beveik dengė nubrėžtas apskritimas (apskritimas ant žemėlapio žymi kontrolės punkto vietą - aut. past.). Dėl šios priežasties nemačiau geriausio varianto ir svarsčiau arba kirsti per mišką iki artimiausio tako, arba saugiai apvažiuoti. Pasirinkau važiuoti aplink, dėl ko šioje atkarpoje prieš varžoves pralaimėjau pusantros minutės“, - apie lemtingą klaidą pasakojo A. Mickuvienė. Po šios klaidos lietuvė vis tiek sugebėjo išlaikyti aukštą poziciją

Kita Lietuvos atstovė Gabrielė Andrašiūnienė nuo komandos narės atsiliko 37 sek. ir užėmė taip pat aukštą aštuntąją vietą.

Nugalėtoja tapo Švedijos orientacininkė Nadia Larsson, kuri distanciją įveikė per 1 val. 1 min. 36 sek. Nuo jos 16 sek. atsilikusi suomė Antonia Haga buvo antra, o trečioje pozicijoje rikiavosi čekė Martina Tichovska (1:01.54).

Vyrai varžėsi 19,1 km distancijoje su 445 m vertikalaus sukilimo ir 20 kontrolės punktų. Lietuvos rinktinės narys Šarūnas Dmukauskas distanciją įveikė per 1 val. 5 min. 33 sek. ir užėmė 13-ąją vietą. Kitas Lietuvos atstovas Jonas Maišelis buvo 26-as tarp 42 finišą pasiekusių sportininkų (1:10.57).

Pasaulio taurėje triumfavo Rusijos sportininkas Ruslanas Gricanas. Jis distanciją įveikė per 1 val. 2 min. 16 sek. Antrą vietą užėmęs Estijos atstovas Lauri Malsrosas nuo lyderio atsiliko 21 sek. Trečioje pozicijoje rikiavosi suomis Jusi Laurila (1:02.48).

Pietinėje Portugalijos dalyje esančioje Odemyroje finalinis etapas išaiškins pasaulio taurės įskaitos lyderius. Liko dvi distancijos: šeštadienį vyks ilgos, o sekmadienį - sprinto varžybos.