Penkiakovininkė G. Venčkauskaitė kovos finale | Diena.lt

PENKIAKOVININKĖ G. VENČKAUSKAITĖ KOVOS FINALE

• 0

Budapešte (Vengrija) šiandien prasidėjo šiuolaikinės penkiakovės 2021 m. Pasaulio taurės etapo varžybos. Pirmąją turnyro dieną vyko moterų atrankos kovos, kurių barjerą sėkmingai įveikė viena Lietuvos atstovė - Gintarė Venčkauskaitė.

Atrankos A grupėje G. Venčkauskaitė surinko 1044 taškus ir užėmė pirmąją vietą, nors paskutinę - bėgimo ir šaudymo - rungtį pradėjo užimdama 18-ąją poziciją. Kaunietė buvo 18-a fechtuojantis (11 pergalių ir 14 pralaimėjimų; 194 taškai), 11-a - plaukiant (2 min. 17,48 sek.; 276) bei antra - bėgant ir šaudant (12 min. 6,2 sek.; 574).

Paskutinėje rungtyje G. Venčkauskaitę pranoko tik tautietė Aurelija Tamašauskaitė (12 min. 0,62 sek.; 580), tačiau ji iš viso surinko tik 1003 taškus, grupėje užėmė 15-ąją vietą ir į finalą nepateko. Fechtuojantis vilnietė buvo 15-a (8/17; 170), o plaukiant - 26-a (2:28.83; 253).

Atrankos C grupėje taip pat kovojo dvi Lietuvos atstovės - tokio rango varžybų debiutantė Elzbieta Adomaitytė ir Ieva Serapinaitė.

Geriau sekėsi 19-metei E. Adomaitytei. Fechtuojantis ji buvo trečia (18/8; 250), plaukiant - 25-a (2:30.99; 249) ir tai leido po 2 rungčių užimti 9-ąją vietą. Deja, bėgimo ir šaudymo rungtyje sportininkė strigo šaudymo ruožuose ir užėmė 18-ąją vietą (12 min. 54 sek.). Bendrojoje įskaitoje tai reiškė kritimą į galutinę 15-ąją vietą (1025 taškai).

I. Serapinaitė surinko 1014 taškų ir turėjo tenkintis 17-ąja vieta. Vilnietė buvo 19-a fechtuojantis (12/14; 202), 10-a - plaukiant (2:13.12; 284) ir 17-a - bėgant bei šaudant (12 min. 52 sek.).

Moterų varžybų finalas vyks šeštadienį. Penktadienį į kovą vyrų atrankos varžybose stos Justinas Kinderis ir Dovydas Vaivada.