Plaukikė S. Plytnykaitė pagerino du R. Meilutytės rekordus | Diena.lt

PLAUKIKĖ S. PLYTNYKAITĖ PAGERINO DU R. MEILUTYTĖS REKORDUS

• 0

Lapkričio 9–10 dienomis Breste (Baltarusijoje) vyko tarptautinės plaukimo varžybos „MadWave challenge 2020“ (25 m ilgio baseinas).

Pirmajame varžybų etape dalyvavo apie 900 sportininkų, gimusių 2006-2009 metais iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo 19 Impuls plaukimo akademijos komandos sportininkų, informuoja ltuswimming.lt.

Treneris Kęstutis Steponavičius džiaugėsi, kad didžiajai daliai Lietuvos jaunųjų plaukikų pavyko pasiekti asmeninių rekordų.

Lietuviams čia sekėsi labai gerai – Impuls komanda iškovojo 9 apdovanojimus ir pagal medalių skaičių užėmė 12-ą vietą tarp 64 komandų.

Rūta Balčiūnaitė pelnė sidabrą 50 m plaukimo peteliške rungtyje (32,97). Stela Švenčionytė iškovojo antrą vietą 100 m plaukime nugara (1.12,55), o trečia buvo 50 m plaukimo laisvu stiliumi (29,43) ir 50 m plaukimo nugara (34,40) distancijose.

Puikiai pasirodė ir Smiltė Plytnykaitė – jaunoji plaukikė pelnė auksą 100 m plaukimo krūtine rungtyje ir pasiekė ne tik naują čempionato, bet ir šalies mergaičių iki 13 m. rekordą. Nuo šiol jis – 1 min. 12,28 sek. (ankstesnis priklausė Rūtai Meilutytei – 1.13,65). Sidabro medalius S. Plytnykaitė iškovojo 50 m plaukimo laisvu stiliumi (27,20) ir 50 m plaukimo krūtine (33,85) rungtyse. Bronza lietuvei atiteko 200 m krūtine distancijoje (2.41,22) ir 100 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje, kurioje Smiltė užfiksavo dar vieną Lietuvos mergaičių (iki 13 m.) rekordą – 1 min. 6,87 sek., kuris anksčiau priklausė R. Meilutytei (1.07,39).

Visos trys merginos yra savo amžiaus grupių Lietuvos čempionės.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad vien spalį buvo pagerinti net 5 šalies mergaičių iki 13 m. rekordai.

12-metė Marija Romanovskaja (Bassetlaw Swim Squad) spalio 19 d. Notingame (Jungtinė Karalystė) vykusiose „NOVA Centurion Level 2 Short Course“ varžybose (25 m baseine) 200 m laisvu stiliumi įveikė per 2 min. 12,47 sek. ir pagerino beveik 10 metų išsilaikiusį Lietuvos mergaičių rekordą (R. Meilutytė – 2.12,62).

Spalio 19–20 dienomis Bazildone (Jungtinė Karalystė) vykusiose „Essex Senior Winter Champs“ varžybose sužibėjo Erika Pasakinskaitė (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“). Lietuvei čia pakluso net du šalies mergaičių iki 13 m. plaukimo rekordai (25 m baseine): 200 m peteliške – 2 min. 23,94 sek. ir 400 m kompleksiniu būdu – 5 min. 18,27 sek.

Klaipėdoje vykusiose „Klaipėda Grand Prix - 2019“ (50 m baseine) varžybose Smiltė Plytnykaitė 100 m krūtine įveikė per 1 min. 14,02 sek. ir pagerino Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą. Dar vieną rekordą kiek anksčiau Panevėžyje vykusioje „D. Grigalionio taurėje 2019“ (25 m baseinas) Smiltė pasiekė ir 50 m krūtine rungtyje – 33,74 sek.