Po alinančio maratono – šilti atsiliepimai | Diena.lt

PO ALINANČIO MARATONO – ŠILTI ATSILIEPIMAI

"Visas mėnuo prabėgo kaip sapne. Tarsi bėgtume nesibaigiantį maratoną", – lengviau atsiduso Paulius Aleksandravičius. Vienas šiuolaikinės penkiakovės Europos jaunių (iki 17 ir 19 metų) čempionato organizatorių šiomis dienomis iš Kauno išlydėjo paskutinius svečius.

Per 200 geriausių jaunųjų sportininkų iš viso Senojo žemyno, dar apie 100 juos lydinčių žmonių praėjusią savaitę lankėsi svarbiausiame sezono turnyre. Vaikinai ir merginos bei jų treneriai ne tik siekė sportinių rekordų ir medalių, bet ir kaupė įspūdžius apie Kauną.

Šeimininkai pirmenybėse medalių neiškovojo, tačiau jie pasisėmė vertingos aukšto rango varžybų patirties. Beje, arčiausiai prizininkų pakylos lietuviai atsidūrė paskutinę pirmenybių dieną.

Šeštadienį sportininkų iki 17 metų mišrių estafečių varžybose Medėja Gineitytė ir Lukas Gaudiešius surinko 864 taškus, bendroje įskaitoje užimdami 6-ą vietą. Plaukimo rungtyje lietuviai buvo antri (2 min. 1,03 sek.; 308 taškai), o bėgimo ir šaudymo – septinti (12 min. 24,76 sek.; 556). Europos čempionais tapo Vokietijos penkiakovininkai (902), antrą vietą užėmė baltarusiai (892), trečią – rusai (891).

Kitos trys estafetės baigėsi Rusijos sportininkų pergalėmis. Merginų iki 17 metų estafetėse Rusijos komanda surinko 829 taškus, antrą vietą užėmusi Vengrijos ekipa  – 819, o trečioje pozicijoje likusi Didžiosios Britanijos pora – 813. Lietuvos duetas Patricija Gudlevičiūtė ir Ksenija Golubova sukaupė 746 taškus ir galutinėje įskaitoje užėmė 9-ą vietą.

Vaikinų iki 17 metų estafetėse Rusijos atletai surinko 927 taškus, vicečempionais tapę prancūzai – 922, o treti likę baltarusiai – 921. Lietuvos komanda, kurią sudarė Kajus Morozas ir Ugnius Kabelinskas, pelnė 869 taškus ir liko aštunti. Plaukimo rungtyje du kauniečiai buvo penkti (2 min. 1,48 sek.; 308 taškai), o bėgimo ir šaudymo – devinti (12 min. 19,81 sek.; 561).

Čempionatas baigėsi sportininkų iki 19 metų mišriomis estafetėmis. Jose dalyvavę Elzbieta Adomaitytė ir Titas Puronas surinko 1 060 taškų ir užėmė 10-ą vietą. Čempionais tapę Rusijos sportininkai surinko 1 135 taškus, antri likę baltarusiai – 1 128, o trečioje pozicijoje finišavę Didžiosios Britanijos atstovai – 1 114.

– Jaunių čempionatas Kaune tapo turbūt didžiausiu penkiakovės renginiu Lietuvoje per visą sporto šakos istoriją. Kaip sekėsi dorotis su iššūkiais? – pasiteiravome varžybas rengusio klubo "Hiperionas" vadovo P.Aleksandravičiaus.

– Čempionatas, tiksliau netgi du, dviejų amžiaus grupių pirmenybės truko vos savaitę, o mūsų darbai tęsėsi visą mėnesį. Startavome trys savaitės prieš renginį, o po varžybų dar keletą dienų išvežiojome aparatūrą, skolintą įrangą ir panašiai. Atrodo, kad su visais iššūkiais susitvarkėme. Buvo labai daug smulkių užduočių, tokių kaip šimtų žmonių logistika, apgyvendinimas, arenų, trasų priežiūra ir t.t. Varžybos buvo išsimėčiusios per tris objektus: plaukimas – "Girstučio" baseine, fechtavimas – LSU manieže, o bėgimo ir šaudymo rungtis – Nemuno saloje įrengtoje trasoje.

– Praėjusios pirmenybės Lenkijoje buvo užkėlusios kartelę, nes, anot dalyvių, buvo surengtos be priekaištų. O kokius atsiliepimus išgirdo čempionato Kaune organizatoriai?

– Nesigiriant pasakysiu, kad sulaukėme labai daug gerų žodžių. Mūsų oficialūs svečiai iš užsienio jau užsiminė matantys galimybes Kaunui patikėti dar aukštesnio rango pirmenybes. Jose jau būtų ir jojimo rungtis, ir dalyvautų garsesni sportininkai. Galbūt suaugusiųjų pasaulio taurės etapą, gal Europos jaunimo pirmenybes. Vadinasi, mes nenuvylėme. Sklandi organizacija būtų neįmanoma be rėmėjų – automobilius suteikusios bendrovės "Krasta auto", Kauno miesto savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento, pinigų keityklos "Valiuta24.lt", informacinę sklaidą profesionaliai organizavusių Daliaus Matvejevo, dienraščio "Kauno diena" bei daugelio kitų.

– Kaip vertinate sportinius pirmenybių rezultatus?

– Daugiausia medalių susižėrė Rusijos, Vengrijos ir Baltarusijos jaunieji penkiakovininkai. Lietuvos atstovai pasirodė pagal galimybes. Fizinėse rungtyse mūsiškiai atrodė labai neblogai, bet dažnam koją kišo šaudymas. Kaip žinoma, ten labai svarbi ir psichologija. Manau, kad daugelis lietuvių namuose jautė papildomą įtampą ir atsakomybę, nes varžybas stebėjo draugai, artimieji. Rezultatus dar analizuosime ir pasidarysime reikalingas išvadas. Tačiau svarbiausia, kad jaunimas pasisėmė aukšto rango varžybų patirties, kurios jiems labai trūksta. Būtent dėl šios priežasties stengėmės suteikti galimybę kuo didesniam vaikinų ir merginų skaičiui, nes į analogiškus čempionatus užsienyje tokio būrio išvežti tikrai neįstengtume.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS