Prieš atsistatydindamas G. Conte išgelbėjo Italiją nuo gėdos olimpinėse žaidynėse | Diena.lt

PRIEŠ ATSISTATYDINDAMAS G. CONTE IŠGELBĖJO ITALIJĄ NUO GĖDOS OLIMPINĖSE ŽAIDYNĖSE

  • 0

Italijos sportininkai per plauką išvengė rusų likimo Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Italijos delegacijai grėsė netekti galimybės žaidynėse dalyvauti su savo šalies vėliava ir nacionaliniu himnu. Tokiomis griežtomis sankcijomis Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) grasino už valdžios kišimąsi į Italijos nacionalinio olimpinio komiteto (CONI) veiklą.

Situaciją Italijos vyriausybė turėjo išspręsti iki sausio 27 dieną vyksiančio TOK Vykdomojo komiteto posėdžio. To nepadarius Vykdomojo komiteto nariai būtų sprendę dėl sankcijų taikymo.

Italijos vyriausybė antradienį skubos tvarka patvirtino dekretą, kuriuo užtikrino šalies nacionalinio olimpinio komiteto autonomiją ir išgelbėjo CONI nuo griežto TOK verdikto. Šis dekretas – vienas paskutiniųjų antradienį atsistatydinusio ministro pirmininko Giuseppe Conte sprendimų.

Kai tik Italijos vyriausybės dekretas buvo patvirtintas, CONI prezidentas Giovanni Malago nedelsiant apie tai pranešė TOK prezidentui Thomui Bachui.

Ginčas su TOK prasidėjo po to, kai Italijos vyriausybė 2018-aisiais patvirtino sporto įstatymą, kuriuo buvo įkurta vyriausybės kontroliuojama organizacija, skirstanti sporto lėšas. Šią veiklą anksčiau vykdė CONI.

Nauja organizacija „Sportas ir sveikata“ gerokai sumažino nacionalinio olimpinio komiteto vaidmenį Italijos sporte. Priėmus įstatymą CONI pareigose liko viena atsakomybė – koordinuoti pasirengimą olimpinėms žaidynėms.

TOK išreiškė susirūpinimą, kad toks vyriausybės sprendimas sumažino CONI reikšmę Italijos sporte ir reiškia tiesioginį kišimąsi į nacionalinio olimpinio komiteto veiklą. Tai griežtai draudžia Olimpinė chartija. Be to, TOK suabejojo, ar esant tokiai situacijai CONI pavyks išlaikyti autonomiją.

Praėjusių metų rugsėjį TOK prezidentas T. Bachas perspėjo, kad TOK – labai susirūpinęs situacija, kurioje atsidūrė CONI.

„Valdžios atstovai buvo perspėti atsižvelgti į sportininkų interesus ir nedelsiant imtis veiksmų. Ši situacija tęsiasi jau dvejus metus ir naigiamai paveikė Italijos olimpinės rinktinės pasiruošimą tiek Tokijo, tiek 2022 metų Pekino žiemos žaidynėms“, – sakė TOK atstovas.

Šalies vėliavos ir himno draudimas Tokijo olimpinėse žaidynėse Italiją būtų sugretinęs su dar griežčiau už šiurkščius dopingo pažeidimus nubausta Rusija.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis. Tai bus 28-osios žaidynės Italijai. 2016-aisiais Rio de Žaneire Italijos sportininkai iškovojo 8 aukso, 12 sidabro ir 8 bronzos medalius.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS