Ratifikuota Nairobio sutartis dėl olimpinio simbolio apsaugos | Diena.lt

RATIFIKUOTA NAIROBIO SUTARTIS DĖL OLIMPINIO SIMBOLIO APSAUGOS

Seimas antradienį priėmė Nairobio sutarties dėl olimpinio simbolio apsaugos ratifikavimo įstatymą. Taip bus užtikrinta olimpinio simbolio (olimpinių žiedų) teisinė apsauga Lietuvoje, pažymima Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) pranešime.

Olimpiniai žiedai – vienas labiausiai pasaulyje saugomų simbolių. Olimpinė chartija nurodo, kad už olimpinių žaidynių ir olimpinės nuosavybės naudojimą yra atsakingas tos šalies nacionalinis olimpinis komitetas. Lietuvoje – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

„Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pareiga – saugoti olimpinę nuosavybę nuo neteisėto naudojimo. Deja, iki šiol tai daryti buvo sunku. Tikrai neretai rasdavome olimpinius simbolius įvairiuose logotipuose, reklamose, šūkiuose, buvo net gaminamos „alternatyvios olimpinės“ aprangos. Pažeidimų pastebimai padaugėdavo prieš ir per olimpines žaidynes, todėl labai džiaugiuosi, kad sutartis buvo ratifikuota artėjant Tokijo olimpinėms žaidynėms“, – sakė olimpinė čempionė, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Pasak jos, Nairobio sutarties ratifikavimas yra didelis laimėjimas, dėl kurio nuosekliai dirbta.

„Tai buvo dveji metai teisinių derinimų, glaudaus bendradarbiavimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) bei kitomis institucijomis.

Noriu padėkoti ŠMSM už darbą ir Seimui už operatyvų įstatymo priėmimą. Dėl įteisintos olimpinių simbolių apsaugos galėsime daug paprasčiau ir efektyviau atlikti savo įsipareigojimus“, – sakė LTOK prezidentė.

TOK priimta Olimpinė chartija nurodo, kad olimpinė nuosavybė yra olimpinis simbolis (olimpiniai žiedai), vėliava, devizas, pavadinimai (įskaitant „olimpinės žaidynės“ ir „olimpiados žaidynės“), ženklai, emblemos, ugnis ir deglas, taip pat muzikiniai arba kiti kūrybiniai darbai, kuriuos olimpinėms žaidynėms užsako TOK, Nacionaliniai olimpiniai komitetai ir Olimpinių žaidynių organizaciniai komitetai. Vadovaujantis ta pačia taisykle, išskirtinai TOK priklauso visos teisės į visą olimpinę nuosavybę ir jos naudojimą pelno siekimo, komerciniais ar reklamos tikslais.

LTOK pateiktais duomenimis, prie 1981 metais Nairobyje pasirašytos sutarties šiuo metu yra prisijungusios 52 valstybės, tarp jų ir 13 ES valstybių narių, įskaitant Lietuvos artimas kaimynes Estiją, Lenkiją.

Įstatymo projektą parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS