Šachmatų pasaulio sensacija: 17-metė iš Kazachstano įveikė keturiskart pasaulio čempionę | Diena.lt

ŠACHMATŲ PASAULIO SENSACIJA: 17-METĖ IŠ KAZACHSTANO ĮVEIKĖ KETURISKART PASAULIO ČEMPIONĘ

Septyniolikmetė šachmatininkė Meruert Kamalidenova iš Kazachstano iškovojo sensacingą pergalę moterų rinktinės turnyre Kazachstano sostinėje Astanoje. Apie tai pranešė Kazachstano šachmatų federacija.

Tris dienas trukęs šachmatų mačas, vykęs Kazachstano sostinėje, tarp geriausių Kazachstano ir pasaulio šachmatininkių baigėsi rezultatu 55:73.

Nepaisant to, kad laimėjo pasaulio šachmatininkės,  paskutinę dieną 17-metė kazachstanietė M. Kamalidenova sutriuškino keturiskart pasaulio čempionę kinę Hou Yifan.

„Jaunimo pasaulio šachmatų čempionato nugalėtoja ir 2022 m. Kazachstano klasikinių šachmatų čempionė nesuteikė Ho Yifan nė menkiausio šanso ir iškovojo triuškinamą pergalę!“ – rašoma Kazachstano šachmatų federacijos pranešime spaudai.

Anksčiau buvo pranešta, kad ta pati žaidėja įveikė žinomą Kazachstano šachmatininkę Bibisarą Asaubajevą.

Kita kazachstanietė Alua Nurmanova iškovojo 11 pergalių, įskaitant pergalę prieš indę Savitą Šri, pasaulio greitųjų ir trumpojo šachmatų čempionato bronzos medalio laimėtoją.

Moterų komandų mačo prizinis fondas – 50 tūkst. JAV dolerių (apie 46 tūkst. eurų) .