„Spurs“ išleidus titulą iš rankų - kritikos strėlės G.Popovichiui | Diena.lt

„SPURS“ IŠLEIDUS TITULĄ IŠ RANKŲ - KRITIKOS STRĖLĖS G.POPOVICHIUI

NBA čempionų trofėjus jau buvo įvežtas į Majamio „American Airlines“ areną. Apsaugininkai sutūpė aplink aikštelę, ištiesdami geltoną liniją, kurios nevalia peržengti žiūrovams. Žurnalistų balsai dėl naudingiausio finalo serijos žaidėjo buvo surinkti, - rašo basketnews.lt.

NBA buvo pasiruošusi apdovanojimų ceremonijai.

Tačiau Majamio „Heat“ ekipa pakeitė lygos planus.

Čempionų titulą ginanti komanda per pusę minutės atėmė iš San Antonijaus „Spurs“ čempionų titulą ir finalo seriją pratęsė dar 48 minutėms.

Stebuklingai išsigebėjusi šeštajame NBA finalo serijos mače, „Heat“ septintajame sieks apginti pernai laimėtą titulą.

O tiek nedaug trūko, kad serija būtų pasibaigusi jau šiąnakt. Po Emanuelio Ginobilio taiklios baudos likus žaisti 28 sekundes „Spurs“ pirmavo 5 taškų skirtumu – 94:89.

„Maniau, kad viskas baigta“, – neslėpė NBA legenda Magicas Johnsonas.

Taip pat manė ir dalis Majamio arenos žiūrovų, patraukusių išėjimų link.

Tačiau taip nemanė „Heat“ krepšininkai. LeBronas Jamesas prametė vieną tritaškį, tačiau šeimininkai atkovojo kamuolį ir suteikė Jamesui antrą šansą. Kamuolys skrodė tinklelį.

Tada prie baudų metimo linijos stojęs Kawhi Leonardas pataikė tik vieną baudą, skirtumą padidindamas iki 3 taškų.

Paskutinė „Heat“ ataka buvo analogiška. Jamesas nepataikė iš toli, tačiau Chrisas Boshas pamušė kamuolį Ray Allenui ir šio tolimas metimas likus žaisti 5 sekundes išgebėjo „Heat“ sezoną.

„Tai skaudi nesėkmė. Turėjome puikią galimybę viską pabaigti“, – po mačo sielojosi 30 taškų pelnęs ir 17 kamuolių atkovojęs Timas Duncanas.

„Heat“ laimėjo po pratęsimo, kai E. Ginobili dukart suklydo paskutinę minutę, o Danny Greeno metimą aidint sirenai blokavo C. Boshas.

„Tai geriausios rungtynės, kuriose esu kada nors žaidęs“, – džiaugėsi trigubą dublį surinkęs Jamesas.

Po dvikovos kritikos strėlių susilaukė „Spurs“ strategas Greggas Popovichius. Ketvirto kėlinio pabaigoje jis du kartus ant suolo pasodino T. Duncaną, geriausią „Spurs“ kovotoją dėl kamuolių, ir abu kartus „Heat“ atsikovojo kamuolius puolime.

Jis pasirinko taktiką neprasižengti prieš varžovus primaujant trimis taškais, o tai taip pat nepasiteisino. Galiausiai pratęsimo pabaigoje ant suolo sėdėjo Tony Parkeris, kai E. Ginobili suklydo aštuntą kartą ir palaidojo galimybes iškovoti pergalę.

Visi šie sprendimai nepalaužė žaidėjų tikėjimo treneriu.

„Man dėl to net nekyla klausimų“, – atsakė T. Duncanas.

„Aš pasitikiu Popu. Eičiau bet kur, kur Popas lieptų“, – antrino T. Parkeris.

Tačiau „Spurs“ lyderiams teks greitai nuryti karčią piliulę. Jau ketvirtadienio naktį jų laukia septintosios rungtynės. Ne mažesnis nei fizinis, turėtų būti ir psichologinis spaudimas.

„Nežinau, ar galima atsigauti po tokio pralaimėjimo, kai žaidi išvykoje. Be to, „Heat“ yra jaunesni, o tarp rungtynių – vos diena poilsio“, – „Spurs“ galimybėmis abejojo Johnsonas.

„Aš sužlugdytas, – neslėpė E. Ginobili. – Nežinau, kaip reikės atsigauti. Tačiau reikės.“

San Antonijaus ekipai nieko gero nežada ir istorija. NBA komanda, laimėjusi šeštąsias rungtynes namie, niekada nėra pralaimėjusi septintųjų.