TOK prezidentas Th. Bachas: nėra priežasčių manyti, kad Tokijo olimpiada neįvyks | Diena.lt

TOK PREZIDENTAS TH. BACHAS: NĖRA PRIEŽASČIŲ MANYTI, KAD TOKIJO OLIMPIADA NEĮVYKS

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vadovas Thomas Bachas pareiškė, jog „šiuo metu nėra jokių priežasčių manyti, kad liepos 23-iąją Tokijo Olimpiniame stadione olimpinės žaidynės nebus atidarytos“.

Anot jo, plano B nėra. „Mes norime, kad šios žaidynės būtų saugios ir sėkmingos“, - sakė Th. Bachas interviu japonų naujienų agentūrai „Kyodo“.

Dėl smarkiai išaugusio naujų koronaviruso infekcijų skaičiaus Japonijos ministras pirmininkas Yoshihidė Suga praėjusią savaitę išplėtė nepaprastąją padėtį, kuri dabar galioja Tokijo regione ir dar septyniose prefektūrose. Iki vasario 7 dienos taikomas draudimas atvykti į šalį. Naujausios apklausos rodo, kad aiški dauguma japonų yra už olimpinių žaidynių atšaukimą ar atidėjimą dar kartą.

Žaidynių organizatoriai ruošiasi renginiui pandemijos sąlygomis. Anot Th. Bacho, gali būti mažinamas žiūrovų skaičius. TOK turi būti „lankstus“ ir daryti viską, kad būtų apsaugotos dalyvių gyvybės. „Saugumas yra prioritetas. Saugumo klausimu tabu negali būti“, - kalbėjo prezidentas.

Japonijos premjeras Y. Suga ne kartą patikino, kad nenori atšaukti žaidynių. Žaidynės, anot jo, bus įrodymas, „kad žmonija įveikė koronavirusą“.

Vasaros olimpinės žaidynės pernai dėl pandemijos buvo atidėtos.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS