Tonsberge – sėkmingiau nei Kaune | Diena.lt

TONSBERGE – SĖKMINGIAU NEI KAUNE

• 0

Lietuvos lenktynininkas Edgaras Riabko iškovojo pirmus taškus pasaulio motorlaivių "Formulė-2" (F2) čempionate.

Startavo Norvegijoje

Tonsberge (Norvegija) surengtas pasaulio motorlaivių F2 čempionato antro etapo varžybas 35-erių metų kaunietis E.Riabko užbaigė aštuntoje vietoje ir pelnė 3 taškus.

Jėgas išmėgino 24 lenktynininkai.

Greičio rungtį laimėjo Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) atstovas Rashedas Al Tayeris (186 km/val.). E.Riabko buvo antras (185 km/val.), norvegas Frode Sundsdalas – trečias (183 km/val.).

Per sprinto rungtį blykstelėjo švedė Bimba Sjoholm, nustelbusi Ferdinandą Zandbergeną (Nyderlandai), Tobiasą Munthe-Kaasą (Norvegija) ir E.Riabko.

Rūpesčiai dėl sraigto

Deja, kvalifikacinės lenktynės lietuviui susiklostė ne taip sėkmingai.

"Šioms varžyboms pasirinkome naują sraigtą. Iš pradžių greitis buvo neblogas, tačiau vėliau, pasikeitus oro sąlygoms ir padidėjus bangavimui, sraigtas nebetiko ir net 2,5 sek. plaukiau lėčiau. Tačiau jau nieko nebegalėjome pakeisti, todėl į finalą patekau dvyliktas", – papasakojo E.Riabko.

Finale komandos "F2-Hegelmann-LT" atstovas finišavo dešimtas, tačiau dėl taisyklių pažeidimų buvo diskvalifikuoti švedas Danielis Segenmarkas ir norvegas T.Munthe-Kaasas, tad kaunietis pakilo į aštuntą vietą.

Lenktynes laimėjo vokietis Stefanas Haginas, antras buvo Rashedas Al Qemzi (JAE), trečias – portugalas Duarte Benavente.

Pasikeitus oro sąlygoms ir padidėjus bangavimui naujas sraigtas jau nebetiko ir net 2,5 sek. plaukiau lėčiau.

Tarp sirgalių – lietuviai

Tonsberge mūsų šalies komandą palaikė vietos lietuvių bendruomenės sirgaliai, Lietuvos ambasadorius Jonas Paslauskas.

"Labai malonu sulaukti tokio dėmesio, bet apmaudu, kad rezultatai – ne patys geriausi", – sakė E.Riabko.

Po dviejų pasaulio čempionato etapų Lietuvos lenktynininkas yra 13-oje vietoje (3 taškai).

Pirmauja R.Al-Qemzi (35 tšk.), daugiau nei po dešimt taškų yra surinkę F.Zandbergenas (21 tšk.), S.Haginas (20 tšk.), D.Benavente (16 tšk.) ir D.Segenmarkas (15 tšk.).

E.Riabko dėl techninių motorlaivio problemų nepateko į Kauno mariose surengto pirmo etapo finalą.

Trečias etapas numatytas rugpjūčio 24–25 d. Brindizyje (Italija), ketvirtas – rugsėjo 14–15 d. Ribadure (Portgalija), penktas – gruodžio 6–7 d. Abu Dabyje (JAE).

• Sirgaliai: E.Riabko ir jo bendražygius Tonsberge šiltai sutiko Norvegijos lietuviai.