Prestižinės daugiadienės dviračių lenktynės "Tour de France", kuriose yra dalyvavę ir Lietuvos sportininkai, gali būti reformuotos, nors jų organizatoriai kol kas kratosi revoliucinių sprendimų.
Kovotų 25 rinktinės
Šią savaitę Prancūzijos dviračių sporto federacija (FFC) pareiškė, kad palankiai vertina galimybę reformuoti "Tour de France" formatą – rengti lenktynes ne privačių klubų komandoms, bet nacionalinėms rinktinėms.
Pasak FFC prezidento Davido Lappartient'o, tai pakeistų dviračių sporto veidą, kurį yra "išvagojusios gilios skandalų raukšlės".
Lenktynėse dalyvautų 25 pagal reitingą klasifikuotos rinktinės po 8 dviratininkus, būtų atstovaujami visi kontinentai.
"Po incidento su Lance'u Armstrongu, naujasis projektas įgytų papildomos reikšmės. Dviračių sportui reikia sugrąžinti jo esmę – kvapą gniaužiančią kovą, kurios scenarijaus niekas iš anksto nežino", – teigė D.Lappartient'as.
"Tour de France" istorijoje jau buvo periodas, kai lenktynėse dalyvavo rinktinės – jos varžėsi nuo 1930-ųjų iki 1960-ųjų pabaigos.
Pasiūlymą atmetė
"Artimiausioje ateityje būsime ištikimi klubams", – taip į FFC vadovo pareiškimą reagavo kompanijos "Amaury Sport Organisation" (ASO), organizuojančios "Tour de France" lenktynes, direktorius Christianas Prudhomme'as.
Jis sakė, kad ir anksčiau buvo siūlomi įvairūs "Tour de France" reformų variantai, juos buvo pateikę netgi patys šių varžybų rengėjai.
"Manome, kad pastaraisiais metais lenktynėse dalyvaujančios kai kurios komandos pagal sudėtis dabar labai panašios į nacionalines rinktines. Kaip tokiais atvejais sakoma, ar verta iš naujo išradinėti dviratį?" – kalbėjo Ch.Prudhomme'as.
ASO pritarė Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pasiūlymui iš L.Armstrongo atimtų "Tour de France" 1999–2005 m. nugalėtojo titulų nesuteikti kitiems dviratininkams.
Mūsiškiai – gerai žinomi
Jeigu "Tour de France" lenktynės vis dėlto būtų reformuotos pagal FFC versiją, ar jose atsirastų vietos Lietuvos dviratininkams?
Per 2012-uosius mūsų šalies vyrai "World Tour" serijos varžybose Lietuvai sukaupė 10 įskaitinių taškų, kurie UCI reitingų lentelėje mūsų šaliai lėmė 31-ąją vietą.
Šios klasifikacijos lyderiai – ispanai (1889), Didžiosios Britanijos (1163) ir Italijos dviratininkai (1115).
Pernai lietuviai "Tour de France" nedalyvavo, tačiau startavo kitose elitinėse daugiadienėse varžybose.
"Paris-Roubaix" lenktynėse dalyvavęs Ignatas Konovalovas ("Movistar") užėmė 22-ąją vietą, "Giro d'Italia" ir "Tour de Romandie" trasose kovojęs Ramūnas Navardauskas ("Garmin-Barracuda") – atitinkamai 137-ąją ir 117-ąją, "Tour of Flanders" varžybose Egidijus Juodvalkis ("Landbouwkrediet-Euphony") – 35-ąją.
Naujausi komentarai