V. Buikos turnyro medaliai – ne vien ringo šeimininkams | Diena.lt

V. BUIKOS TURNYRO MEDALIAI – NE VIEN RINGO ŠEIMININKAMS

Tradicinis, jau septintasis, tarptautinis bokso turnyras Viliui Buikai (1951–2011) atminti buvo sėkmingas Lietuvos sportininkams – jie laimėjo 15 aukso medalių iš 19-os galimų.

Kaune surengtose varžybose jėgas išmėgino devynių šalių kovotojai. Jie grūmėsi keturiose amžiaus grupėse – jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų.

Penktą kartą iš eilės V.Buikos turnyre triumfavo kaunietis Laimonas Raibikis (svorio kategorija iki 63 kg) – trenerio Mariaus Narkevičiaus auklėtinis finale įveikė armėną Gariką Arutiunianą.

Geriausiu V.Buikos turnyre dalyvavusiu Lietuvos boksininku pripažintas Kauno sporto mokyklos "Gaja" atstovas Armandas Kregždė.

Geriausiu šiose varžybose dalyvavusiu Lietuvos boksininku pripažintas kitas Kauno sporto mokyklos "Gaja" atstovas, šalies jaunučių čempionas Armandas Kregždė (iki 38,5 kg). M.Narkevičiaus treniruojamas boksininkas per lemiamą dvikovą privertė kapituliuoti ukrainietį Andrijų Koreninskį.

Specialiu prizu apdovanotas geriausias užsienio kovotojas – Vokietijos atstovas Assanas Hasenas, finale nugalėjęs 2018-ųjų Lietuvos vicečempioną Gilviną Lukošiūną.

Aukso medalius pelnė ir Marcas Lufingas (iki 56 kg, Vokietija), Vladislavas Grybovas (iki 60 kg, Ukraina), Aaronas O'Conoras (iki 69 kg, Airija).

"Žiūrovams turėjo patikti atkakli Akmenės boksininko Arvydo Dainio ir kretingiškio Edvino Griguolos dvikova, valingą charakterį per finalus pademonstravo kauniečiai: Nedas Keršulis, kaudamasis su airiu Stephenu Kane'u, o Lukas Simonavičius – su lenku Danieliumi Dolowy", – sakė varžybų organizatorius, "Gajos" ir klubo "Daugirdas Gym" treneris M.Narkevičius.

Tarp V.Buikos turnyro svečių buvo žinomas praeityje Rusijos boksininkas Aleksejus Šaidulinas, šiuo metu – Kaliningrado srities bokso federacijos viceprezidentas. Per savo sportinę karjerą A.Šaidulinas yra atstovavęs Bulgarijai ir 2005-aisiais tapo pasaulio vicečempionu.