Vengrijos „geležinė ledi“ K. Hosszu net 2 s pagerino pasaulio rekordą | Diena.lt

VENGRIJOS „GELEŽINĖ LEDI“ K. HOSSZU NET 2 S PAGERINO PASAULIO REKORDĄ

• 0

XXXI olimpinių žaidynių plaukimo varžybose šeštadienį išdalinti pirmieji keturi medalių komplektai.

Pirmojo Rio de Žaneiro olimpiados aukso medalio šioje sporto šakoje savininku tapo japonas Kosuke Hagino, triumfavęs 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje ir nutraukęs nuo 1996 metų trukusį JAV plaukikų dominavimą šioje rungtyje. K. Hadino distanciją nuplaukė per 4 minutes 5,06 sekundės ir net 2,69 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį amerikietį Chase'ą Kaliszą. Bronza šioje rungtyje atiteko kitam Japonijos atletui Daiyai Seto (4 min. 9,71 sek.).

Vyrų 400 m laisvu stiliumi plaukimo rungtyje nugalėjo australas Mackas Hortonas. Jis finale nuotolį įveikė per 3 minutes 41,55 sekundės ir 0,17 sekundės aplenkė čempiono titulą ginusį kiną Suną Yangą. Bronza šioje rungtyje atiteko italui Gabriele'ui Detti – 3 minutės 43,49 sekundės.

Pirmąjį moterų varžybų aukščiausios prabos medalį iškovojo pasaulio rekordą 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje pagerinusi planetos čempionė vengrė Katinka Hosszu. „Geležine ledi“ tituluojama plaukinė distancijoje sugaišo 4 minutes 26,36 sekundės ir net 2,07 sekundės pagerino Londone prieš ketverius metus triumfavusiai kinei Ye Shiwen priklausiusi pasiekimą.

Beje, nuplaukus 300 metrų vengrė planetos rekordo grafiką lenkė net 5 sekundėmis. Tai pirmasis 27-erių metų Vengrijos plaukikės olimpinis medalis. K. Hosszu sąskaitoje net 32-u pasaulio ir Europos čempionatų aukso medaliai, 14 – sidabro bei 10 bronzos apdovanojimų.

Sidabro medalis moterų 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje atiteko amerikietei Madelinei DiRado (4:31,15), bronza – ispanei Mireia Belmontei Garciai (4:32,39). Prieš ketverius metus Londone sidabrą iškovojusi amerikietė Elizabeth Beisel šįsyk liko tik šešta.

Pirmoji plaukimo varžybų diena baigėsi rekordiniu Australijos moterų kvarteto triumfu estafetėje 4 po 100 m laisvu stiliumi. Čempionių titulus apgynusios australės – Emma McKeon, Brittany Elmslie, Bronte Campbell ir asmeninio pasaulio rekordo savininkė Cate Campbell – estafetėje sugaišo 3 minutes 30,65 sekundės ir 0,33 sekundės pagerino pačioms nuo 2014 metų liepos 24 dienos Sandraugos žaidynėse priklausiusį pasiekimą.

Sidabro medalis atiteko JAV (3:31,89) plaukikėms, o bronza – Kanados (3:32,89) kvartetui. Londono olimpinių žaidynių vicečempionės olandės (3:33,81) finišavo tik ketvirtos.