Verslininko kostiumo plaukikas dar nesimatuoja Pereiti į pagrindinį turinį

Verslininko kostiumo plaukikas dar nesimatuoja

2008-11-20 09:00
Verslininko kostiumo plaukikas dar nesimatuoja
Verslininko kostiumo plaukikas dar nesimatuoja / Alfredo Pliadžio nuotr. Sprendimas: V.Janušaitis ketina dar kelerius metus nepasitraukti iš didžiojo sporto.

Prieš Pekino olimpiadą ir po jos svarstęs – tęsti sportinę karjerą ar nerti į verslą, plaukikas Vytautas Janušaitis vėl gerina Lietuvos rekordus.

Lapkričio 8 ir 9 d. Maskvoje, 11 ir 12 d. Stokholme bei 15 ir 16 d. Berlyne įvykusiuose pasaulio plaukimo taurės varžybų etapuose kaunietis iškovojo vieną sidabro bei keturis bronzos medalius.

Trenerio Ramojaus Kalyčio auklėtiniui taip pat pakluso du kompleksinio plaukimo 25 m baseine nacionaliniai rekordai: Švedijoje 200 m Vytautas įveikė per 1 min. 55,48 sek., o Vokietijoje 100 m – per 53,32 sek. Ankstesni aukščiausi šių rungčių pasiekimai – atitinkamai 1 min. 55,52 sek. ir 53,66 sek. – nuo 2005-ųjų priklausė pačiam V.Janušaičiui.

– Esu patenkintas ir rezultatais, ir užimtomis vietomis, – interviu dienraščiui sakė plaukikas. – Šioms varžyboms specialiai nesirengiau, tenorėjau patikrinti save, įvertinti, kokios sportinės formos esu dabar ir ką dar turėčiau nuveikti iki Europos čempionato, kuris vyks gruodį Kroatijoje.

– Ar tikitės tada plaukti greičiau?

– Taip. Ir manau, kad pavyks. Gaila, kad mano treneris negalėjo kartu vykti į pasaulio taurės etapus ir stebėti, kaip man sekasi. Bet, kita vertus, pats žinau savo trūkumus. Didelių spragų nėra, viskas neblogai. Pasitarsime ir kibsiu į darbą.

– Kuris iš naujų rekordų jums labiau paglostė savimeilę?

– Tikriausiai abu, nes per pastaruosius trejus metus stengiausi pagerinti ir vieną, ir kitą. Malonesnis galbūt 100 m distancijoje, nors tikėjausi Berlyne plaukti dar greičiau. Deja, pritrūko poilsio – išvargino kelionės lėktuvu, kasdieniniai važinėjimai didmiesčiuose. Be to, vokiečių parengtas tvarkaraštis buvo įtemptas: anksti ryte – atrankos startai, vos spėji papietauti – vėl į baseiną: jau finalai.

– Kokį įspūdį paliko varžovai?

– Dauguma pavardžių buvo žinomos. Beveik visuose etapuose į prizininkų gretas prasibraudavau kartu su Darianu Townsendu iš Pietų Afrikos Respublikos bei tunisiečiu Oussama Mellouliu. Būtent su afrikiečiu buvau susitikęs Pekino olimpiadoje, tada jis mane aplenkė atrankos plaukime ir pusfinalyje pasiekė geresnį rezultatą. Deja, man šįkart atsirevanšuoti nepavyko.

– Prieš Pekino žaidynes ir po jų svarstėte, kiek dar aktyviai sportuosite. Kas nulėmė sprendimą tęsti karjerą?

– Galvojau taip: jei olimpiadoje rezultatai bus geri, galbūt dar paplaukiosiu. Man regis, žaidynėse pasirodžiau neprastai – pasiekiau naują Lietuvos rekordą, patekau į pusfinalį. Man nenurėžė finansavimo. Pailsėjau ir matau, kad dar kelerius metus galiu būti naudingas Lietuvos plaukimui. Juk, be Giedriaus Titenio ir dar vieno kito perspektyvaus jaunuolio, naujų lyderių, pajėgių blykstelėti tarptautinėje arenoje, pas mus – ne perteklius. Be to, jaučiuosi gerai, nepersekioja traumos. Manau, kad pasaulio taurės varžybose, Europos čempionatuose dar trinktelėsiu durimis.

– Ar praverčia gyvenime tarptautinės ekonomikos ir prekybos magistro diplomas?

– Buvo minčių ieškotis darbo, bet įsitikinau, kad kol kas nepajėgčiau suderinti verslo ir sporto. Ši specialybė man prie širdies, noras dirbti yra, tačiau šiuo metu esu profesionalus plaukikas. Apie nesportinę veiklą bus laiko pagalvoti kitąmet, nes pasaulio čempionatas vyks tik vasaros viduryje. Bet kokiu atveju dirbčiau Lietuvoje, išvažiuoti į užsienį nenorėčiau.

Be Giedriaus Titenio ir dar vieno kito perspektyvaus jaunuolio, naujų lyderių, pajėgių blykstelėti tarptautinėje arenoje, pas mus – ne perteklius.

V.Janušaičio dosjė

Gimė: 1981 m. spalio 13 d. Kaune.
Ūgis: 185 cm, svoris 78 kg.
Šeimyninė padėtis: nevedęs.
Išsilavinimas: aukštasis.

Laisvalaikio pomėgiai: muzika, krepšinis.

Karjera: sportuoja nuo 1991 m., dabartinis treneris – Ramojus Kalytis.
Laimėjimai 100 ir 200 m kompleksinio plaukimo varžybose: 2004 m. Atėnų olimpinės žaidynės – 7 vieta (200 m), Europos čempionatas (25 m baseine) – bronza (200 m); 2005 m. pasaulio čempionatas – 6 vieta (200 m), Europos čempionatas (25 m) – sidabras (200 m) ir bronza (100 m), studentų universiada – sidabras (200 m); 2006 m. Europos čempionatas (25 m) – du sidabro medaliai (100 m ir 200 m); 2007 m. pasaulio čempionatas – 7 vieta (200 m); 2008 m. Europos čempionatas – bronza (200 m), Pekino olimpinės žaidynės – 15 vieta (200 m).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra