Lietuvos jaunių bokso čempionate paaiškėjo nacionalinė rinktinė | Diena.lt

LIETUVOS JAUNIŲ BOKSO ČEMPIONATE PAAIŠKĖJO NACIONALINĖ RINKTINĖ

• 0

Baigėsi kovo 27–30 dienomis Lietuvos sporto universitete Kaune vykęs Lietuvos jaunių bokso čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei pusantro šimto šalies boksininkų.

Iš viso Lietuvos jaunių bokso čempionate pirštines surėmė 178 dalyviai – 139 vyrai ir 39 moterys. Sportininkai vyrai varžėsi keturiolikoje svorio kategorijų. Tuo metu boksininkės moterys – trylikoje svorio kategorijų.

Lietuvos jaunių čempionėmis tapo vilnietė Gabija Palinovaitė (svorio kategorija iki 50 kg), pasvalietė Miranda Verzbickaitė (iki 52 kg), vilnietė Jelizaveta Jakimova (iki 54 kg), palangiškė Ugnė Pauliukonytė (iki 57 kg), tauragiškė Luka Vitkutė (iki 60 kg) ir vilnietė Emilija Kovoliova (iki 63 kg).

Aukso medaliais taip pat pasidabino kaunietė Miglė Griškonytė (iki 66 kg), telšiškė Karina Nosovaitė (iki 70 kg), šilutiškė Justė Macikaitė (iki 75 kg) ir Evelina Leščik (virš 80 kg) iš Vilniaus rajono.

Moterų grupėje kaunietė Lukrecija Katkauskaitė (iki 46 kg), pasvalietė Saulė Jurevičiūtė (iki 48 kg) ir biržietė Kamilė Mikaitė (iki 80 kg) čempionėmis tapo po to, kai nesulaukė jokios konkurencijos – daugiau merginų į jų svorio kategorijas nesiregistravo.

Tarp vyrų geriausiai pasirodė ir Lietuvos čempionais tapo kalvariškis Deividas Sinkevičius (iki 44 kg), Vitas Bytautas (iki 46 kg) iš Vilniaus rajono, kaunietis Andrius Ašmena (iki 48 kg), biržietis Karolis Jakubonis (iki 50 kg), kaunietis Kornelijus Kerpė (iki 52 kg) ir alytiškiai Jokūbas Nedzinskas (iki 54 kg) bei Oskaras Pliauga (iki 57 kg).

Auksinius apdovanojimus taip pat iškovojo Albertas Naruševičius (iki 60 kg) iš Vilniaus rajono, pasvalietis Giedrius Bačianskas (iki 63 kg), palangiškis Matas Naumcevas (iki 66 kg), jonavietis Karolis Onaitis (iki 70 kg) ir vilniečiai Edvinas Drutel (iki 75 kg), Aurimas Meškauskas (iki 80 kg) bei Daumantas Vilkas (virš 80 kg).

Daugiausiai apdovanojimų – net 20 (3 aukso, 8 sidabro ir 9 bronzos) – iškovojo Kauno sportininkai. Antrąją vietą medalių rikiuotėje užėmė 10 apdovanojimų (6 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos) pelnę Vilniaus boksininkai, trečiąją vietą užėmė 9 medalius (6 sidabro ir 3 bronzos) iškovoję Kėdainių atstovai.

Medalių verčių reitinge situacija gerokai pasikeitė. Pirmais tapo vilniečiai, iš paskos rikiavosi kauniečiai, o treti – Alytaus boksininkai, iš viso surinkę 4 medalius (2 aukso ir 2 sidabro).

„Džiaugiamės šiame čempionate dalyvavusių jaunių grupės boksininkų skaičiumi – jau seniai Lietuvos čempionate turėjome tokias pilnas svorio kategorijas, kuriose dalyvavo boksininkai iš 21 skirtingo šalies regiono. Tikimės, kad pavyks pakartoti praėjusių metų sėkmę ir į Lietuvą parvežti medalius iš Sarajeve (Bosnijoje ir Hercegovinoje) vyksiančio Europos jaunių čempionato“, – teigė Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.