6 iš 6: kertiniai I. Brazdeikio metimai antrąkart palaužė Ispanijos rinktinę | Diena.lt

6 IŠ 6: KERTINIAI I. BRAZDEIKIO METIMAI ANTRĄKART PALAUŽĖ ISPANIJOS RINKTINĘ

• 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nepabūgo pajėgesnio varžovo nei buvo prieš tai – pratęsė pergalių kontrolinėse rungtynėse seriją iki šešių.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje „Avia Solutions Group“ arenoje 78:76 (25:17, 14:13, 17:23, 22:23) darsyk nugalėjo Ispanijos rinktinę.

Likus 3 minutėms ispanai įmetė tritaškį ir priartėjo iki minimumo (67:68). Darbo ėmėsi Ignas Brazdeikis, kuris pataikė tritaškį (71:67). Domantas Sabonis ir Brazdeikis pridėjo dar 5 taškus, bet ispanus ant savo kupros užsimetė Lorenzo Brownas. Jo taškai leido išlyginti rezultatą likus 30 sek. (76:76).

Lietuvių gretose atsakymą vėl rado Brazdeikis. Jo dvitaškis iš po krepšio išvedė lietuvius į priekį, o lemiamas Browno metimas tikslo nepasiekė.

Iš viso Brazdeikis per 25 minutes surinko 16 taškų (5/6 dvit., 1/6 trit., 3/4 baudų), po 1 atkovotą ir perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą bei 2 pražangas.

Visus 16 taškų Brazdeikis pelnė antroje rungtynių pusėje.

Lietuvių gretose Jonas Valančiūnas per 28 minutes pasižymėjo 16 taškų (7/9 dvit., 0/1 trit., 2/2 baudų), 9 atkovotais kamuoliais bei 2 rezultatyviais perdavimais.

Ispanams Brownas per 26 minutes surinko 18 taškų (6/13 dvit., 2/3 trit.), 5 rezultatyvius perdavimus ir 1 atkovotą kamuolį.

Lietuva ir Ispanija prieš dvi dienas susitiko Las Palme. Tuomet lietuviai nugalėjo 82:77. Skirtingai nei Ispanijoje, Vilniuje svečiai vertėsi be Rudy Fernandezo, Sergio Llullo ir Willy Hernangomezo.

Lietuvai nepadėjo Mindaugas Kuzminskas ir Eigirdas Žukauskas, kurie yra patyrę traumas. Abu jie praleido ir mačą Ispanijoje, o Kuzminskas apskritai šią vasarą rinktinėje dar nesužaidė rungtynių.

Po šio mačo lietuviams bus liko tik kontrolinis susitikimas su Nyderlandais, kuris vyks rytoj (rugpjūčio 19 d. 19.30 val.).

FIBA pasaulio čempionato atrankos lango mačus lietuviai žais rugpjūčio 24 (Vengrija išvykoje) ir 27 (Juodkalnija namuose) dienomis. Europos čempionatas prasideda rugsėjo 1 d.

Nuo pirmųjų minučių lietuviai susikrovė solidų pranašumą. Rokas Giedraitis mačą pradėjo trimis tritaškiais, taškų pridėjo Jonas Valančiūnas, o šeimininkai nubėgo 19:4. Netrukus ispanams pavyko kiek prislopinti lietuvių puolimą (17:25).

Antrajame kėlinyje taiklumo jau stigo tiek lietuviams, tiek ispanams. Nepaisant to, šeimininkai užtikrintai išliko priekyje dviženkliu pranašumu. Tik artėjant pertraukai ispanai grąžino skirtumą iki vienženklio (30:39).

Po pertraukos ispanai kiek atkuto. Xabi Lopezo-Arostegui septynių taškų pakylėti svečiai pamažu mažino atsilikimą, o besibaigiant trečiajam ketvirčiui iš lietuvių persvaros liko vos 3 taškai (56:53). Ketvirtojo kėlinio dramoje savo pranašumą įrodė Lietuvos rinktinė.

Lietuva: Jonas Valančiūnas (9 atk. kam.) ir Ignas Brazdeikis po 16, Rokas Giedraitis 12 (3/6 trit.), Marius Grigonis 11, Domantas Sabonis 7 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Rokas Jokubaitis ir Gytis Masiulis po 5.

Ispanija: Lorenzo Brownas 18, Dario Brizuela 12, Juancho Hernangomezas 8.

• 6 iš 6: kertiniai I. Brazdeikio metimai antrąkart palaužė Ispanijos rinktinę