Amerikietiškus kalnelius priminusiose rungtynėse – J. Valančiūno dvigubas dublis | Diena.lt

AMERIKIETIŠKUS KALNELIUS PRIMINUSIOSE RUNGTYNĖSE – J. VALANČIŪNO DVIGUBAS DUBLIS

• 0

18-ąjį šio sezono dvigubą dublį užfiksavęs Jonas Valančiūnas žaidė ir lemiamomis rungtynių akimirkomis, tačiau „Memphis Grizzlies“ (13-22) krepšininkai išvykoje po atkaklios kovos 123:128 (42:26, 18:37, 37:27, 26:38) nusileido „Sacramento Kings“ (13-22) klubui.

„Grizlių“ centras iš Lietuvos per daugiau nei 29 minutes pelnė 18 taškų (5/9 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, du sykius suklydo ir kartą prasižengė. Jam esant aikštėje, Memfio klubas varžovus pranoko 9 taškais.

Rungtynės Kalifornijos sostinėje Sakramente priminė tikrus amerikietiškuosius kalnelius – abi komandos jose po du kėlinius laimėjo dviženkliais skirtumais.

J.Valančiūnas per pirmąjį ketvirtį surinko 7 taškus, o „Grizzlies“ šovė į priekį kaip raketa ir kėlinio pabaigoje turėjo net 19, o antrajame kėlinyje – ir 20 taškų pranašumą (46:26).

Visgi jo greitai neliko – antrojo kėlinio pabaigoje „karaliai“ spurtavo net 37:12 ir prieš pat ilgąją pertrauką jau išsiveržė į priekį – 63:58.

Trečiajame ketvirtyje iniciatyva vėl priklausė svečiams iš Memfio. „Kings“ iš karto po ilgosios pertraukos dar turėjo 8 taškų pranašumą (68:60), bet į tai „grizliai“ atsakė įspūdinga puolimo banga bei po J.Valančiūno tritaškio pirmavo 90:86. Kėlinio pabaigoje „Grizzlies“ turėjo net ir 9 taškų persvarą – 97:88.

Situacija vėl apsivertė aukštyn kojomis lemiamame ketvirtyje. Kaipmat darbo ėmęsi „Kings“ spurtavo 13:3 ir persvėrė rezultatą (103:102), o tiksint paskutinėms minutėms susikrovė ir 8 taškų pranašumą – 120:112.

„Grizzlies“ ir visą rungtynių pabaigą aikštėje buvęs J.Valančiūnas dar bandė gelbėtis pražangomis, bet Sakramento krepšininkai baudų metimų beveik neprametė ir iškovojo pergalę.

Memfis po šios nesėkmės Vakarų konferencijoje iš 11-osios vietos smuktelėjo į 13-ąją.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 27 (8/8 baud., 9 rez. perd., 5 per. kam.), Buddy Hieldas 26 (5/9 trit., 7 atk. kam.), Richaunas Holmesas 18 (7/10 dvit., 7 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 17, Bogdanas Bogdanovičius 16.

„Grizzlies“: Ja Morantas 23 (7 rez. perd.), Jae Crowderis 19 (3/8 trit., 6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas (12 atk. kam.) ir Jarenas Jacksonas (3/4 trit., 7 atk. kam.) po 18, De'Anthony Meltonas 16, Dillonas Brooksas 15 (3/10 trit.).