Amerikietės vedamos „Aistės-LSMU“ nepaliko šansų Estijos ekipai | Diena.lt

AMERIKIETĖS VEDAMOS "AISTĖS-LSMU" NEPALIKO ŠANSŲ ESTIJOS EKIPAI

Tyra Buss Davison pelnė 25 taškus ir surinko tiek pat naudingumo balų, o jos vedamos Kauno „Aistės-LSMU“ iškovojo dešimtąją pergalę Baltijos moterų krepšinio čempionate. Kaunietės namuose 83:47 sutriuškino viešnias iš Estijos - Talino „TalTech/NORDAID“ krepšininkes.

Nors LSMU sporto centre susitiko turnyro lentelės kaimynės - abi ekipos turėjo po 9 laimėjimus - rungtynėse greitai išryškėjo lygių skirtumas.

Po apylygaus pirmojo kėlinio, antrojo pradžioje kaunietės spurtavo 13:0 ir po Audronės Zdanevičiūtės dvitaškio įgijo net 19 taškų persvarą (35:16).

Po ilgosios pertraukos „Aistės-LSMU“ toliau dominavo aikštėje ir trečiajame kėlinyje jų pranašumas išaugo iki rekordinio 31 taško (69:38), kurio kaunietėms užteko laimėti namuose.

Nugalėtojoms daugiausia taškų pelnė: Tyra Buss 25 (6/11 trit., 5/8 baud., 4 rez. perd., 25 naud.), Audronė Zdanevičiūtė ir Deimantė Žukaitė (2/3 trit., 5 rez. perd., 4 kld.) po 10, Martyna Petrėnaitė 9 (5/6 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok.), Gintarė Paulauskaitė 8 (5 atk. kam., 4 kld.).

Estėms: Annika Köster 11 (4/12 dvit., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 4 kld.), Anna Liisa Vannamik 9 (3 per. kam.).

"Nugalėjome tiesiogines konkurentes, kurios žaidžia kur kas geriau nei atrodė šiandien. Norėjome atsirevanšuoti už pralaimėjimą 4 taškais Taline, bet svarbiausia buvo mergaičių nusiteikimas ir noras nugalėti", - kalbėjo "Aisčių-LSMU" treneris Rimantas Grigas.

"Ji metikė, gera žaidėja, jai duota žalia šviesa tokiems metimams, todėl ji ir pataiko", - apie T.Buss pasirodymą kalbėjo vairininkas.

"Pasiekėme pergalę reikiamu skirtumu, įrodėme, kad mūsų nesėkmę Taline lėmė ne žaidėjų lygis, o nenusiteikimas. Šį kartą nusiteikėme tinkamai ir pelnytai laimėjome. Ypač gerai, kad tai padarėme prieš dvigubą savaitę", - kalbėjo kauniečių įžaidėja Deimantė Žukaitė.