Atrankoje į EČ pergales išvargo slovėnai ir rusai, serbams – antausis nuo Sakartvelo | Diena.lt

ATRANKOJE Į EČ PERGALES IŠVARGO SLOVĖNAI IR RUSAI, SERBAMS – ANTAUSIS NUO SAKARTVELO

• 2

Rinktinių langui artėjant prie pabaigos, sekmadienį A, B, E ir F grupių rinktinės žengė į aikštę sužaisti antrąsias pogrupių dvikovas. Į Lietuvą vasarą kautis dėl olimpinio kelialapio atvyksianti Slovėnija (1/1) 85:78 (21:15, 22:14, 20:35, 22:14) palaužė Austriją (0/2) ir įsirašė pirmą pergalę. Panašiu stiliumi laimėjo ir rusai, tačiau netikėtai suklupo serbai.

Padėties šeimininkais po dviejų kėlinių buvę slovėnai turėjo saugų 14 taškų pranašumą (43:29), tačiau situaciją sujaukė įspūdingas austrų trečiasis kėlinys, per kurį svečiai pelnė net 35 taškus.

Akimirką ketvirtojo kėlinio pabaigoje atrodė, kad slovėnai atrankoje į 2021 metų EČ patirs antrąjį pralaimėjimą (63:67), tačiau namų sienų padedami jie lemiamą atkarpą laimėjo 22:8 ir paskutinėmis ketvirčio minutėmis išvengė dramos.

Slovėnija: Jordanas Morganas (7 atk. kam., 20 naud. bal.) ir Edo Muričius (8 atk. kam., 21 naud. bal.) po 19, Klemenas Prepeličius (7 atk. kam., 5 rez. perd., 22 naud. bal.) 17.

Austrija: Bogičas Vujoševičius 18, Marvinas Ogunsipe 17, Carlosas Novas Mateo 13.

Kitame F grupės mače Vengrija (2/0) paskutiniu metimu 62:60 (10:14, 18:16, 19:18, 15:12) parklupdė Ukrainą (1/1).

Tokios pačios sėkmės sekmadienio vakarą pakartoti nesugebėjo serbai (1/1). Aleksandro Nikoličiaus arenoje susirinkę aistruoliai po pirmojo kėlinio, kurį jų palaikomi krepšininkai laimėjo 28:18, jau svajojo apie antrą pergalę šiame atrankos cikle, tačiau natūralizuoto amerikiečio Thadduso McFaddeno ir rinktinės veterano Giorgo Shermadinio vedami kartvelai (2/0) ne tik greitai išlygino, bet ir persvėrė rezultatą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Sakartvelas išsiveržė į priekį (74:72), tačiau šeimininkus į priekį kilstelėjo du Aleksa Avramovičiaus tolimi metimai. Madrido „Estuadiantes“ gynėjas per lemiamą ketvirtį pelnė 11 iš 27 taškų ir buvo priartinęs savo rinktinę prie pergalės, tačiau tai buvo Sakartvelo vakaras.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei šeimininkai dar pirmavo 88:84, tačiau lemiamą atkarpą užtikrinčiau sužaidė svečiai, triumfavę 94:90 (18:28, 23:20, 24:19, 29:23).

Serbija: Aleksa Avramovičius 27, Ognjenas Jaramazas (6 rez. perd., 29 naud. bal.) 22.

Sakartvelas: Thaddusas McFaddenas (7 rez. perd., 11/11 baud.) 33, Giorgi Shermadini (11 atk. kam., 29 naud. bal.) 23, Beka Burjanadze (8 atk. kam.) 11.

Pirmą pergalę B grupėje po atkaklios 40 minučių kovos iškovojo Rusijos (1/1) rinktinė, Permėje 77:67 (19:20, 19:16, 19:17, 20:14) įveikę Šiaurės Makedoniją (0/2).

Pradėjus tiksėti priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio minutei svečiai priartėjo iki vieno metimo (67:70), kuomet abi baudas realizavo Andrejus Magdevskis.

Visgi paskutines 90 rungtynių sekundžių rusai sužaidė nepriekaištingai: keturias baudas įmetė fantastines rungtynes sužaidęs Vitalijus Fridzonas, tris – Dmitrijus Kulaginas, o nė vieno taško daugiau į savo krepšį nepraleidę krepšininkai džiaugėsi svarbia pergale.

Rusija: Vitalijus Fridzonas 23 (7 atk. kam., 29 naud. bal.), Dmitrijus Kulaginas (7 rez. perd.) 15, Joelis Bolomboyus 10.

Šiaurės Makedonija: Andrejus Magdevskis ir Shane'as Whittingtonas (20 naud. bal.) po 14, Vojdanas Stojanovskis 10.