Dar kartą atsitiesę „Heat“ – per dvi pergales nuo NBA finalo | Diena.lt

DAR KARTĄ ATSITIESĘ „HEAT“ – PER DVI PERGALES NUO NBA FINALO

• 0

Majamio „Heat“ antrose rungtynėse iš eilės atsiliko didžiuliu skirtumu. Antrą kartą iš eilės tai baigėsi jų pergale.

NBA Rytų konferencijos finale Eriko Spoelstros auklėtiniai 106:101 (28:31, 19:29, 37:17, 22:24) nugalėjo Bostono „Celtics“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0.

Pirmoje dvikovos dalyje „Celtics“ persvara siekė 17 taškų, o įpusėjus rungtynėms jie pirmavo 60:47. „Heat“ dar niekada nebuvo laimėjusi atkrintamųjų rungtynių, kai tokiu skirtumu atsilikdavo per ilgąją pertrauką (0-21), tačiau šis kartas buvo kitoks.

„Mes mėgstame pasunkinti sau užduotis, – po mačo sakė Jimmy Butleris. – Mums patinka atsilikti dviženkliu skirtumu ir tada sugrįžti į rungtynes.“

Šį kartą dar trečiajame kėlinyje „Celtics“ pirmavo 67:52, tačiau Bamas Adebayo ėmėsi darbo puolime ir skaičiai švieslentėje greitai pasikeitė.

B. Adebayo pataikė 7 metimus iš 8 ir per trečią kėlinį pelnė 15 taškų, o „Heat“ ketvirtį laimėjo 37:17. Bostono krepšininkai per šią atkarpą iš žaidimo realizavo tik 4 metimus iš 12.

Ketvirtajame kėlinyje savo spurtą surengė „Celtics“, kai varžovus pranoko 15:2 ir po Kemba Walkerio tritaškio pirmavo 94:89.

Visgi galutinis žodis priklausė atkrintamųjų atradimu tapusiai „Heat“ komandai.

B. Adebayo pelnė taškus iš po krepšio, J. Butleris pasiaukojančiai perėmė kamuolį ir ataką baigė dėjimu, o likus žaisti 102 sekundes Goranas Dragičius smeigė sudėtingą tritaškį ir „Heat“ pirmavo 100:95. Po Jae Crowderio metimo „Heat“ persvara dar labiau išaugo (102:95), tačiau „Celtics“ nepasidavė.

Du iš eilės Jayleno Browno tritaškiai grąžino Bostono komandą į rungtynes (101:104), o po „Heat“ klaidos tas pats J. Brownas galėjo rezultatą ir išlyginti, bet prametė tritaškį iš kairiojo kampo.

J. Butleris realizavo baudas, po to gynyboje pamušė kamuolį ir „Heat“ triumfavo.

„Komandinės pastangos“, – reziumavo 14 taškų surinkęs J. Butleris.

„Neįveiksime šios komandos, jeigu nebūsime vieningi abejose aikštės pusėse, – po mačo sakė „Celtics“ strategas Bradas Stevensas. – Turime grįžti prie to, prie ko esame įpratę. Turime kautis, kad grįžtume į šią seriją.“

„Heat“ komandai tai buvo dešimtoji pergalė šiose atkrintamosiose per 11 rungtynių.

Pirmajame konferencijos finalo mače „Heat“ dar ketvirtajame kėlinyje turėjo 14 taškų deficitą, tačiau išsikapstė per pratęsimą.

„Heat“ gretose vėl spindėjo G. Dragičius. Pirmosiose serijos rungtynėse pelnęs 29 taškus, šį kartą jis pasižymėjo 25 taškais.

Treniruojant E. Spoelstrai, „Heat“ iki šiol laimėjo visas 10 serijų, kuriose pirmaudavo 2-0.

„Celtics“: Kemba Walkeris 23 (7 atk. kam.), Jaylenas Brownas (6 atk. kam.) ir Jaysonas Tatumas (5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 21, Marcusas Smartas 14.

„Heat“: Goranas Dragičius 25 (5 rez. perd.), Bamas Adebayo 21 (10 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 18 (6/12 trit.), Jimmy Butleris 14, Jae Crowderis 12, Tyleris Herro 11.