„Žalgiris“ užtikrintai žengė į „Karaliaus Mindaugo taurės“ finalą | Diena.lt

„ŽALGIRIS“ UŽTIKRINTAI ŽENGĖ Į „KARALIAUS MINDAUGO TAURĖS“ FINALĄ

• 1

Kauno „Žalgirio“ komanda rungtyniaus „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro finale. Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai pusfinalyje įveikė Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipą 76:55 (22:18, 24:14, 22:9, 8:14).

Finale žalgiriečių varžovai bus Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, pirmajame pusfinalyje 75:70 nugalėję Utenos „Juventus“ komandą.

Rungtynes dvitaškiu su pražanga atidarė Leo Westermannas, baudas sumetė Edgaras Ulanovas, iš toli pataikė Kevinas Pangosas, tačiau pirmosiomis minutėmis savo atsaką vis surasdavo ir „Vytauto“ krepšininkai – 8:8. Žalgiriečiams atsiplėšti kiek leido dar vieną tolimą bombą smeigęs K.Pangosas bei savalaikių E.Ulanovo perdavimų po krepšiu sulaukęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 15:11. Abejose aikštės pusėse tiesiog dominavo krepšį dėjimu sudrebinęs ir jau antrą bloką į statistikos protokolą įpaišęs Augusto Lima, bet iš toli tiksliai šaudę varžovai persvėrė rezultatą (17:18). Kėlinuko pabaigoje persvarą kauniečių pusėn grąžino efektingą skrydį pademonstravęs Antanas Kavaliauskas ir baudų mesti stoję E.Ulanovas bei Lukas Lekavičius – 22:18.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios Lietuvos čempionai įjungė aukštesnę pavarą ir atitrūko iki 31:23, kuomet lyderio vaidmens ėmėsi Brockas Motumas, sudėtingą prasiveržimą tiksliai išpildė Renaldas Seibutis, o be priežiūros paliktas Artūras Milaknis taikliai metė mindamas tritaškio liniją. Spurtą (14:0) tęsė L.Lekavičius, dar kartelį krepšio konstrukcijos stiprumą patikrinęs A.Lima bei tritaškiu prieniškius baudęs A.Milaknis – 38:23. Prie augančios persvaros prisijungė ir jaunasis Isaiah Hartensteinas, trečią tolimą šūvį realizavo K.Pangosas, mesdamas iš vidutinio nuotolio neklydo L.Westermannas – 45:27. Prieš pat didžiąją pertrauką techninę pražangą užsidirbti spėjo „Žalgirio“ vyr. treneris Šarūnas Jasikevičius, o tuo pasinaudoję varžovai švelnino deficitą iki 46:32.

Po didžiosios pertraukos pirmųjų taškų teko kiek palūkėti, kol galų gale trijų minučių tylą nutraukė iki galo sužaidęs L.Westermannas ir įžangą į dėjimų konkursą surengęs A.Lima – 50:32. „Vytautui“ stringant puikiai organizuotoje kauniečių gynyboje, pranašumą iki 53:32 didino tritaškį įšovęs E.Ulanovas. Nors Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pralaužė žalgiriečių gynybines užkardas, atstumas tarp komandų pasiekė naujas aukštumas pastebimai rungtyniavus B.Motumui bei tritaškį įsūdžius L.Lekavičiui – 62:35. Per likusį ketvirčio laiką sužibėjo L.Lekavičiaus žvaigždė, išlaikiusi rekordinį pranašumą Lietuvos čempionų pusėje prieš paskutinę rungtynių atkarpą – 68:41.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečių žaidime jau jautėsi atsipalaidavimo ženklai, tad net šešias minutes buvo rungtyniaujame be taškų – 68:48. Tylą nutraukti pavyko I.Hartensteinui, kuris vienas pats rinko šešis taškus paeiliui ir taip pat sėkmingai darbavosi gynyboje – 74:52. Likusius formalumus pačioje pabaigoje sutvarkę „Žalgirio“ vyrai šventė pergalę rezultatu 76:55 ir užtikrintai žengė į „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finalą.