D.Kairio auklėtiniai užsitikrino vietą „Iššūkio“ taurės turnyro ketvirtfinalyje | Diena.lt

D.KAIRIO AUKLĖTINIAI UŽSITIKRINO VIETĄ "IŠŠŪKIO" TAURĖS TURNYRO KETVIRTFINALYJE

• 0

Antradienį sužaistos trečiojo pagal pajėgumą Europoje 2013-2014 metų "Iššūkio" taurės (EuroChallenge) vyrų krepšinio turnyro antrojo etapo - "Last 16" varžybų - penktojo turo rungtynės.

Pirmąją nesėkmę po keturių pergalių varžybų starte patyrė I grupėje pirmaujantis bei vietą ketvirtfinalyje užsitikrinęs Tartu "Rock" (Estija) klubas su Augustu Pečiukevičiumi ir Vilmantu Diliu, svečiuose 59:64 (17:19, 16:11, 10:22, 16:12) nusileidęs Antverpeno "Port of Antwerp Giants" (Belgija) krepšininkams.

Abu lietuviai šiame susitikime į aikštės šeimininkų krepšį įmetė po 10 taškų.

A.Pečiukevičius per 24 žaidimo minutes prametė visus 3 tritaškius, pataikė 3 dvitaškius iš 6, realizavo 4 baudų metimus iš 5, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo ir kartą prasižengė.

23 minutes žaidęs V.Dilys pataikė 1 tritaškį iš 5, 3 dvitaškius iš 6 bei realizavo vienintelį baudos metimą. Be to jis sugriebė ir perėmė po 2 kamuolius, išvengė klaidų ir prasižengė 4 kartus.

Kitame I grupės susitikime trečiąją pergalę iškovojo ir į antrąją vietą pakilo Samaros "Krasnyje krylja" (Rusija) klubas, namuose 78:60 (15:20, 27:11, 20:15, 16:14) nugalėjęs autsaiderę Mediašo "GAZ Metan" (Rumunija) ekipą.

I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Tartu "Rock" (Estija)                             4  1  397:352  9
2. Samaros "Krasnyje krylja" (Rusija)                3  2  380:367  8
3. Antverpeno "Port of Antwerp Giants" (Belgija)     3  2  387:374  8
4. Mediašo "GAZ Metan" (Rumunija)                    0  5  362:433  5

Trečiąją pergalę J grupėje iškovojo ir į pirmąją vietą pakilo Rimanto Kaukėno Emilijos Redžo "Grissin Bon" (Italija) klubas, savo aikštėje 82:65 (20:14, 18:20, 22:19, 22:12) nugalėjęs autsaiderį Šolė "Basket" (Prancūzija) penketuką.

Lietuvis į svečių krepšį įmetė 14 taškų, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė. Per 28 žaidimo minutes R.Kaukėnas pataikė visus 3 dvitaškius, realizavo visus 8 baudų metimus, tačiau abu jo tritaškiai buvo netaiklūs.

Kitame grupės mače Novo Mesto "Krka" (Slovėnija) komanda namuose 89:78 (28:17, 24:21, 14:22, 23:18) įveikė Solnoko "Olaj" (Vengrija) krepšininkus.

J grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Emilijos Redžo "Grissin Bon" (Italija)            3  2  410:375  8
2. Solnoko "Olaj" (Vengrija)                         3  2  386:375  8
3. Novo Mesto "Krka" (Slovėnija)                     3  2  381:376  8
4. Šolė "Basket" (Prancūzija)                        1  4  367:418  6

Antrąją nesėkmę L grupės turnyre patyrė ir į antrąją vietą smuktelėjo Donaldo Kairio treniruojamas Minsko "Cmoki-Minsk" (Baltarusija) klubas, svečiuose 65:69 (12:20, 23:18, 24:18, 6:13) nusileidęs lyderiais tapusiems Jekaterinburgo "Ural" (Rusija) krepšininkams.

Nepaisant nesėkmės Minsko komanda užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose, nes kitame grupės susitikime Kotkos "Team Teho Sport" (Suomija) penketukas, kurį D.Kairio auklėtiniai nugalėjo du kartus (100:64 ir 104:73), savo aikštėje 82:79 (21:25, 26:23, 17:16, 18:25) palaužė Orhuso "Bakken Bears" (Danija) ekipos pasipriešinimą.

L grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Jekaterinburgo "Ural" (Rusija)                    4  1  421:399  9
2. Minsko "Cmoki-Minsk" (Baltarusija)                3  2  448:379  8
3. Kotkos "Team Teho Sport" (Suomija)                2  3  384:455  7
4. Orhuso "Bakken Bears" (Danija)                    1  4  404:424  6

K grupės rungtynių rezultatai:

Gaziantepo "Royal Hali" (Turkija) - Liubercų "Triumf" (Rusija)         64:59
Dižono "Basket" (Prancūzija) - Ventspilio "Ventspils" (Latvija)        74:72

K grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Gaziantepo "Royal Hali" (Turkija)                 5  0  367:316 10
2. Liubercų "Triumf" (Rusija)                        3  2  344:343  8
3. Dižono "Basket" (Prancūzija)                      1  4  344:363  6
4. Ventspilio "Ventspils" (Latvija)                  1  4  314:347  6

Į turnyro ketvirtfinalį pateks po dvi geriausias "Last 16" etapo grupių ekipos.