„Žalgirio“ krepšininkai Š. Jasikevičių pasveikino su jubiliejumi – iškovojo pergalę | Diena.lt

"ŽALGIRIO" KREPŠININKAI Š. JASIKEVIČIŲ PASVEIKINO SU JUBILIEJUMI – IŠKOVOJO PERGALĘ

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo aikštėje žaidė Eurolygos "Top 16" etapo rungtynes su Bambergo „Brose Baskets“ komanda. Po atkaklios ir dramatiškos kovos 75:73 (25:19, 16:19, 18:17, 16:18) pergalę iškovojo "Žalgiris".

"Top 16" etape tai buvo antras "Žalgirio" laimėtas mačas. Kauno krepšininkai įteikė puikią dovaną rytoj 40 metų jubiliejų švęsiančiam savo strategui Šarūnui Jasikevičiui.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Bradley Wanamakeris.

4 min. rezultatas buvo lygus 4:4, tačiau netrukus Janis Strelniekas tolimu metimu "Brose Baskets" persvarą padidino iki 5 taškų - 4:9.

5 min. dvitaškį pataikė Renaldas Seibutis - 6:9.

6 min. Ianas Vougioukas baudų metimais pagaliau persvėrė rezultatą LKL čempionų naudai - 13:11.

7 min. Paulius Jankūnas baudų metimais aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 6 taškų - 17:11.

8 min. po R.Seibučio dvitaškio Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių persvara išaugo iki 8 taškų - 21:13.

9 min. "Žalgiris" pirmavo 23:15.

Po pirmojo kėlinio Kauno komanda turėjo 6 taškų persvarą - 25:19.

Per pirmąjį ketvirtį kauniečiams net 9 taškus pelnė P.Jankūnas.

Antrasis kėlinys. 12 min. po Olivier Hanlano metimo "Žalgiris" pirmavo 30:23.

14 min. B.Wanamakeris tritaškiu Vokietijos ekipos atsilikimą sumažino iki 4 taškų - 30:26.

16 min. po B.Wanamakerio metimo komandas skyrė tik 3 taškai - 33:30.

18 min. dvi baudas įmetė R.Seibutis - 35:30.

19 min. Kauno krepšininkai pirmavo 39:36.

Komandos išėjo ilsėtis "Žalgiriui" pirmaujant 41:38.

Iki pertraukos "Žalgirio" komandoje rezultatyviausiai žaidė P.Jankūnas (11 taškų) ir R.Seibutis (8), "Brose Baskets" - B.Wanamakeris (9) ir Nikos Zizis (8).

Trečiasis kėlinys. 23 min. Edgaras Ulanovas aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 7 taškų - 47:40. Tuoj pat tritaškį smeigė N.Zizis - 47:43.

25 min. N.Zizis dar kartą pataikė iš toli, ir žalgiriečių persvara beveik ištirpo - 49:47.

29 min. Nicolo Melli rezultatą išlygino - 53:53.

30 min. LKL čempionai pirmavo 57:55.

Po trijų kėlinių Š.Jasikevičiaus auklėtiniai turėjo 4 taškų persvarą - 59:55.

Ketvirtasis kėlinys. 31 min. Leonas Radoševičius baudų metimais Bambergo komandos atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 59:57.

33 min. Jerome Randle "Žalgirio" persvarą padidino iki 6 taškų - 63:57.

34 min. R.Seibutis aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 9 taškų - 66:57.

Netrukus N.Zizis svečių atsilikimą sumažino iki 4 taškų - 66:62.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Kauno krepšininkai pirmavo 68:64.

36 min. N.Melli Vokietijos komandos atsilikimą sumažino iki minimumo - 68:67.

37 min. po P.Jankūno metimo žalgiriečiai vėl šiek tiek atitrūko - 73:67.

39 min. B.Wanamakeris atstatė pusiausvyrą - 73:73.

40 min. I.Vougioukas įmetė dvi baudas - 75:73. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė - pergalę šventė "Žalgiris".

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17, Jerome‘as Randle‘as 12, Ianas Vougioukas 13, Renaldas Seibutis 11.

„Brose Baskets“: Nikos Zisis 25, Bradley Wanamakeris 14, Danielis Theisas 10.

Situacija prieš rungtynes

Nepadės. "Žalgiriui" per šias rungtynes negalės padėti traumą patyręs Martynas Pocius.

Pergalės. LKL čempionai "Top 16" etape iškovojo tik vieną pergalę ir grupėje žengia paskutiniai. Bambergo krepšininkai savo sąskaitoje turi tris pergales. Jie užima šeštąją vietą.

Akistata. Pirmajame rate svečiuose žalgiriečiai "Brose Baskets" ekipai pralaimėjo net 33 taškų skirtumu - 63:96.

• Eurolygos TOP-16 rungtynėse Kauno „Žalgiris“ 75:73 įveikė Bambergo „Brose Basket“ <span style=color:red;>(Vokietija)</span>.