„Žalgiris“ sudorojo Izmiro ekipą ir atsidūrė ant kito Eurolygos etapo slenksčio | Diena.lt

"ŽALGIRIS" SUDOROJO IZMIRO EKIPĄ IR ATSIDŪRĖ ANT KITO EUROLYGOS ETAPO SLENKSČIO

Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo aikštėje žaidė labai svarbias Eurolygos rungtynes su Izmiro "Pinar Karšiyaka" komanda. LKL čempionai sudorojo svečius 74:52 (22:14, 18:11, 13:16, 21:11). Eurolygos turnyre tai buvo ketvirtoji kauniečių pergalė, beveik užtikrinusi jiems vietą tarp 16-os stipriausių komandų.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus baudų metimais pelnė Paulius Jankūnas.

Svečiai į tai atsakė septyniais "sausais" taškais, ir po Justino Carterio metimo įgijo 5 taškų persvarą - 2:7.

Netrukus po Pauliaus Jankūno tritaškio jau pirmavo "Žalgiris" - 8:7.

4 min. po Manto Kalniečio metimo LKL čempionai įgijo 4 taškų persvarą - 13:9.

6 min. kauniečiai pirmavo 15:13.

7 min. po Luko Lekavičiaus tritaškio "Žalgiris" turėjo 5 taškų persvarą - 18:13.

Po pirmojo kelinio LKL čempionai susikrovė 8 taškų persvarą - 22:14.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį "Žalgiris" pradėjo sėkmingai, gerai gynėsi. 13 min. po Brocko Motumo metimo Kauno komanda pirmavo 26:18.

16 min. Olivieris Hanlanas LKL čempionų persvarą padidino iki 11 taškų - 31:20.

17 min. po Renaldo Seibučio tritaškio kauniečiai atitrūko - 36:20.

Komandos išėjo ilsėtis aikštės šeimininkams pirmaujant 40:25.

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžioje L.Lekavičius tolimu metimu Kauno komandos persvarą padidino iki 18 taškų - 45:27.

23 min. J.Carteris Turkijos klubo atsilikimą sumažino iki 12 taškų - 45:33.

27 min. "Žalgiris" po M.Kalniečio metimo turėjo 15 taškų persvarą - 51:36.

Trečiojo kėlinio pabaigoje "Pinar Karšiyaka" krepšininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 12 taškų - 53:41.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. Turkijos ekipa dar laviau priartėjo - 53:44.

Tada dvitaškį pataikė B.Motumas - 55:44.

34 min. tritaškį smeigė L.Lekavičius, ir "Žalgirio" gerbėjai vėl galėjo lengviau atsikvėpti - 60:46.

35 min. po M.Kalniečio tolimo šūvio Gintaro Krapiko auklėtiniai nutolo - 65:48.

37 min. O.Hanlanas LKL čempionų persvarą padidino iki 21 taško - 70:49.

38 min. Kauno krepšininkai pirmavo 72:52, o mačą laimėjo 74:52.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: M.Kalnietis 17, B.Motumas 12, L.Lekavičius 11, R.Seibutis 8, P.Jankūnas 7, I.Vougioukas 7, O.Hanlanas 7, E.Ulanovas 3, R.Javtokas 2.

„Karsiyaka“: J.Carteris 13, J.Palaciosas 11, C.Iversonas 10.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Žalgiris" Eurolygos turnyre iškovojo tris pergales ir patyrė keturis pralaimėjimus. Turkijos ekipa laimėjo du mačus ir penkis kartus pripažino varžovų pranašumą.

Svarba. Jei "Žalgirio" krepšininkai šiandien laimės, jie beveik užsitikrins vietą tarp šešiolikos stipriausių Eurolygos komandų.

Dvikova. Pirmajame rate svečiuose žalgiriečiai Izmiro krepšininkus įveikė 68:66.