G. Masiulio tritaškis išplėšė pergalę „Lietkabeliui“ | Diena.lt

G. MASIULIO TRITAŠKIS IŠPLĖŠĖ PERGALĘ „LIETKABELIUI“

• 0

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ (15/5) ekipa, kuri išvykoje 86:84 (23:29, 28:17, 16:16, 19:22) palaužė „Šiaulių“ (5/16) komandą.

„Lietkabelis“ rungtyniavo be trijų startinio penketuko narių – Margirio Normanto, Vytenio Lipkevičiaus ir Džordže Gagičiaus.

Startiniame penketuke pasirodęs Tadas Vaičiūnas pataikė du tritaškius iš eilės ir leido „Lietkabeliui“ pirmauti 9:0. „Šiauliai“ greitai atsitiesė po šalto dušo ir priartėjo (11:12), o netrukus rezultatas buvo ir lygus – 14:14. Šeimininkai sugebėjo perimti iniciatyvą ir likus pusantros minutės jau buvo priekyje – 24:18. Toks skirtumas tarp komandų išliko ir sužaidus pirmąjį kėlinį – 29:23.

Antrajame ketvirtyje šiauliečiai startavo dvitaškiu (31:23), tačiau „Lietkabelis“ atsakė spurtu 10:0 ir išsiveržė į priekį – 33:31. Kasparas Berzinis pataikė tris tritaškius iš eilės ir „Šiauliai“ susigrąžino iniciatyvą (40:35), bet greitai rezultatas išsilygino – 40:40. Šiauliečiai įmetė dvitaškį (42:40), bet panevėžiečiai laimėjo atkarpą 11:0 ir atitrūko – 51:42. Per likusį laiką sėkmingas atakas surengė tik „Šiauliai“, kurie iki pirmos mačo dalies savo deficitą sumažino perpus – 46:51.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ visą laiką buvo priekyje ir laikėsi 4–6 taškų atstumas, o sužaidus tris ketvirčius Nenado Čanako auklėtiniai pirmavo 67:62. Ketvirtajame kėlinyje prabėgus 3 minutėms Paulius Valinskas vėl suteikė savo ekipai 5 taškų atsargą (71:66), bet „Šiauliai“ pelnė 9 taškus iš eilės – 75:71. Čia pat jau sekė svečių atkarpa 9:0 – 80:75.

Intriga apogėjų pasiekė likus 50 sekundžių, kai šeimininkai išlygino rezultatą – 82:82. Pražanga sustabdytas Kyle‘as Vinalesas pataikė vieną baudą, o Kasparas Berzinis pataikė iš po krepšio – 84:83. Lemiamos atakos metu Gytis Masiulis pataikė tritaškį (86:84) ir varžovams paliko 10 sekundžių, bet pas jas jie tikslios atakos nesurengė.

„Šiauliai“: Kasparas Berzinis 22 (4/4 tritaškiai, 5 atk. kam., 26 naud. bal.), Arminas Urbutis 17 (11 atk. kam., 25 naud. bal.), Justas Furmanavičius 10, Mindaugas Lukauskis 9 (2/4 tritaškiai).

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 20 (3/5 tritaškiai, 7 rez. perd., 25 naud. bal.), Paulius Valinskas 17, Erikas Venskus 13, Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) ir Troy‘us Barniesas (6 atk. kam.) po 9, Gytis Masiulis 8 (2/6 tritaškiai, 5 atk. kam.).