Gladiatorių kovą iš rūbinės stebėjęs Ž. Urbonas po pergalės švytėjo: sugadinome paruoštą šventę | Diena.lt

GLADIATORIŲ KOVĄ IŠ RŪBINĖS STEBĖJĘS Ž. URBONAS PO PERGALĖS ŠVYTĖJO: SUGADINOME PARUOŠTĄ ŠVENTĘ

  • 0

Nukraujavusi, pranašumą iššvaisčiusi, trenerio netekusi ir jėgų rezervų beveik nebeturėjusi Utenos „Juventus“ ekipa antroje rungtynių pusėje buvo įsprausta į kampą, tačiau pademonstravo gladiatorų charakterį, susigrąžino iniciatyvą ir išplėšė lemiamą dvikovą dėl bronzos (83:79).

Po žūtbūtinės pergalės prieš Panevėžio „Lietkabelį“, treneris Žydrūnas Urbonas švytėjo iš džiaugsmo ir lenkėsi savo žaidėjams bei kolegoms.

„Didi diena, didi diena Utenai. Šiandien žaidė dievai su demonais. Mūsų žaidėjai – dievai. Lenkiu galvą trenerių štabui, Vidui Ginevičiui. Po rungtynių jis buvo visas šlapias, priėjau ir paklausiau: „nu, dabar supranti, ką reiškia būti vyr. treneriu?“. Didžiulė pagarba, štabui reikia skirti visą sezoną, buvo padarytas didžiulis darbas iš jų pusės. Fizinio pasiruošimo treneris, kinezitarapeutė, asistentai“, – kalbėjo strategas.

„Juventus“ krepšininkai su uraganišku užsivedimu pradėjo rungtynes ir pasiuntė Panevėžio „Lietkabelį“ į nokdauną (31:11), tačiau ribota rotacija žaidę uteniškiai pradėjo gesti. Mačo kontrolei slystant iš rankų trečiajame kėlinyje nutiko dar vienas akibrokštas: buvo išvarytas treneris Žydrūnas Urbonas.

Strategas pradėjo ginčytis su teisėjais, sviedė į tribūnas savo švarką ir už tai gavo dvi technines pražangas, kas reiškė, jog lemiamais žūtbūtinių rungtynių momentais „Juventus“ turėjo verstis be savo vairininko ir mačą teko užbaigti asistentui Vidui Ginevičiui.

„Pirma techninė taip, visiškai pelnyta. Tik nežinau, kodėl nebuvo kitoje komandoje įspėti žmonės. Kodėl dalykai traktuojami kitaip? Antra techninė pražanga buvo nepelnyta, greitai, kai gavau ją, supratau: „velniop, šventės tokios lengvos nebus“. Kai žaidėjai liko septyniese, pavargę, žiūrovai atidavė jiems savo energiją“, – karštą situaciją komentavo Urbonas.

Vis dėlto be savo vairininko likę uteniškiai nepasidavė ir iš paskutiniųjų išplėšė seriją išlyginusią pergalę. Paklaustas, kaip stebėjo mačo pabaigą, Urbonas prasitarė, jog tęsė savo rūbų mėtymą.

„Kelnes nusimoviau, mečiau į sieną, galų gale žiūriu, jog nebeturiu ką mesti, tai paskutinius tuos triusikus į kitą sieną... Velniop, galvoju. Jeigu jau išsitaškiau šiandien, tai iki galo. Sugadinome jau paruoštą šventę. Matėsi, todėl ir išėjau, velniop.

Turi būti emocija, o ką padarė žiūrovai, tai atrodė, kad šiandien viskas buvo išparduota, kaip geriausiais laikais. Atrodė, kad žaidėme su „Žalgiriu“, kuomet būna 2,5 tūkstančio žmonių ir vyrauja būtent toks triukšmas. Tokia vienybė... Kažkas neįtikėtino. Jaučiuosi nevertas tokių žmonių, tarp kurių aš dabar esu: uteniškių, štabo, žaidėjų“, – pasakojo treneris.

Antrajame kėlinyje Utenos klubas neteko savo pagrindinio įžaidėjo Bryanto Crawfordo, kuris po pelnytų taškų nesėkmingai nusileido ant parketo, pasitempė šlaunį ir į aikštelę daugiau nebegrįžo.

Per 15 minučių amerikietis spėjo pelnyti 10 taškų (2/3 dvit., 2/4 trit., 0/1 baud.), atkovoti 3 bei perimti 2 kamuolius, atlikti 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklysti ir surinkti 15 naudingumo balų.

Be susižeidusio Crawfordo, uteniškiams taip pat negalėjo padėti traumuoti Vaidas Kariniauskas ir Ignas Vaitkus, o mačo dėl pražangų limito nebaigė Žygimantas Skučas, todėl mačo pabaigą šeimininkams teko žaisti septyniese.

Po rungtynių treneris atskleidė, ar Crawfordas gali sugrįžti lemiamam mačui.

„Manau, ne, bet tai nieko nuostabaus, kad yra 7–8 žaidžiantys žaidėjai. Žaidi kažką unikalaus. Grįš Redas Šukšta, Martynas Žvirblis, mušimės“, – su šypsena blogas naujienas pranešė Urbonas.

Paklaustas, ar tai buvo įspūdingiausias „Juventus“ mačas klubo istorijoje, Urbonas sutiko nė nemirktelėjęs.

„Absoliučiai taip. Kada Crawfordas gavo traumą antrajame kėlinyje ir nuo to laiko mes nominaliai neturėjome įžaidėjo. Aišku, gerai, kad turėjome tą bumerį, tuos +15 taškų, bet tada žaidimas pradėjo griūti – būtent be Crawfordo.

Aišku, visuomet būna psichologinis šokas komandai. Ir Marius bandė įeiti, ir Aurimas bandė žaisti. Po truputį kažkas gavosi, kažkas nesigavo ir ačiū dievui, antroje pusėje jie pagavo tą ritmą. Gerai, kad turėjome vietos klysti. Runkauskas sužaidė puikias rungtynes, trajaką iš kampo pataikė ir Urbonas baudas rungtynių pabaigoje sumetė. Perlipome per neįmanomą dalyką. Tokie dalykai neįmanomi, bet mes tą padarėme“, – užsivedęs buvo strategas.

Lemiamas serijos mačas bus žaidžiamas birželio 11-ąją Panevėžyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS