Grupės etapą pralaimėjimu prancūzams užbaigę aštuoniolikmečiai kausis su turkais | Diena.lt

GRUPĖS ETAPĄ PRALAIMĖJIMU PRANCŪZAMS UŽBAIGĘ AŠTUONIOLIKMEČIAI KAUSIS SU TURKAIS

• 3

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė (1/2) nesėkme užbaigė Europos čempionato grupių etapą.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai 69:92 (15:20, 14:24, 16:19, 24:29) buvo priversti pripažinti Prancūzijos rinktinės (3/0) pranašumą ir A grupėje finišavo trečioje vietoje.

Prancūzai lietuvius surakino savo geležine gynyba – iki tol beveik po 100 taškų metusi Lietuvos rinktinė šįkart surinko 69. Koją kišo 20 padarytų klaidų.

Lietuviai aštunfinalio etape trečiadienį kausis su B grupėje antrąją vietą užėmusia Turkijos komanda (2/1). Tiesioginė susitikimo transliacija – nuo 14.00 val. FIBA „YouTube“ kanale.

Mačo pradžioje lietuviai įsibėgėjo lėtai, tačiau sugebėjo pasivyti varžovus (10:10). Kiek sėkmingiau pirmojo ketvirčio pabaigą sužaidę prancūzai pirmavo 20:15. Antrajame kėlinyje mūsiškių deficitas greitai tapo dviženklis (19:30), o prieš pertrauką duobė dar kiek pagilėjo – 29:44.

Trečiasis ketvirtis Lietuvos atstovams prasidėjo sėkmingiau, bet oponentai netrukus surengė spurtą 11:0 ir smarkiai nutolo (38:60). Paskutinį kėlinį lietuviai pasitiko atsilikdami 45:63. Varžovai per likusias dešimt minučių neleido mūsiškiams pagalvoti apie stebuklo sukūrimą.

Rezultatyviausiai šįkart rungtyniavo Aleksas Bieliauskas, pelnęs 13 taškų. Kasparas Jakučionis pridėjo 12 taškų.

Lietuva: Aleksas Bieliauskas 13, Kasparas Jakučionis 12, Mantas Laurenčikas ir Justas Stonkus po 9, Nojus Indrušaitis 7.

Prancūzija: Tidjane’as Salaunas 16, Amaelis L’Etangas 14, Mohamedas Diawara 11, Noa Essengue ir Nolanas Traore po 10, Romanas Domonas 9, Killianas Malwaya 8, Illanas Pietrusas 7.