Į lemiamą šturmą pakilę prieniškiai parklupdė „Pieno žvaigždes“ | Diena.lt

Į LEMIAMĄ ŠTURMĄ PAKILĘ PRIENIŠKIAI PARKLUPDĖ „PIENO ŽVAIGŽDES“

• 0

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sekmadienį sužaistos trejos rungtynės.

Jose užfiksuota ir didelė staigmena – „Šiauliai“ (6-13) išvykoje 86:83 (17:23, 26:14, 20:20, 23:26) įveikė Kauno „Žalgirį“ (17-2).

Dramatiškai klostėsi ir kitos dvejos LKL rungtynės.

Prienų „CBet“ (9-10) ekipa dar trečiajame kėlinyje turėjo 17 taškų deficitą, tačiau į lemiamą šturmą ketvirtajame kėlinyje kilę prieniškiai trečią kartą šį sezoną parklupdė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5-14).

Po 17:2 spurto ketvirtajame kėlinyje į priekį išsiveržę ir persvarą išlaikę „CBet“ krepšininkai 67:65 (15:19, 12:20, 17:19, 23:7) palaužė pasvaliečius, kuriems tai buvo jau šeštoji nesėkmė iš eilės.

Likus žaisti 18 sekundžių Donatas Sabeckis perėmė kamuolį, o pataikęs vieną baudos metimą aikštės šeimininkų pranašumą padidino iki dviejų taškų (67:65).

Lemiama „Pieno žvaigždžių“ ekipos ataka buvo nesėkminga, o tai ir lėmė „CBet“ ekipos pergalę.

„CBet“: Arnas Velička (8 atk. kam.) ir Regimantas Miniotas po 13, Martynas Varnas, Laurynas Birutis (9 atk. kam.) ir Karolis Guščikas (10 atk. kam.) po 8, Donatas Sabeckis 7 (6 atk. kam.).

„Pieno žvaigždės“: Paulius Petrilevičius 15 (9 atk. kam.), Miha Lapornikas ir Mike'as Bruesewtizas po 11, Arvydas Šikšnius 10, Trevoras Thompsonas 8.

Neįtikėtina atkarpa antroje ketvirto kėlinio pusėje padėjo Kėdainių „Nevėžio“ (6-13) krepšininkams iš Alytaus grįžti su įspūdinga pergale – lemiamu metu spurtavę Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai „Sintek–Dzūkiją“ (6-13) nugalėjo 87:86 (17:24, 19:26, 25:22, 26:14) ir taip atsiplėšė nuo lentelės dugno.

Pergalių skaičiumi susilyginę su „Šiauliais“ ir tais pačiais alytiškiais, Kėdainių krepšininkai turi 6 laimėjimus ir su Saulės miesto bei Dzūkijos komandomis dalinasi 7-9 pozicijas. Paskutinėje vietoje liko 5 pergales turinti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa.

Dzūkus lemiamu metu ištraukti bandė tritaškį su pražanga pataikęs Chauncey Collinsas (86:82), tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Julius Kazakauskas.

Visų pirma jis sušvelnino atsilikimą (84:86), o vėliau, alytiškių metimui net nesiekus lanko, tas pats J.Kazakauskas, likus žaisti tris sekundes, pelnė du taškus su pražanga ir pirmą kartą persvėrė rezultatą savo komandos naudai (87:86).

Paskutinė alytiškių ataka nebuvo sėkminga ir kėdainiškiai namo išvyko su pergale.

„Dzūkija“: Chauncey Collinsas 25, Gabe Devoe 15, Paulius Danisevičius 14, Tautvydas Lydeka 11, Artūras Jomantas 8;

„Nevėžis“: Laurynas Beliauskas 17 (6 rez. perd.), Georgios Kalaitzakis 16, Kristupas Žemaitis 13.