Intriga čempionate: prancūzai vos neprisižaidė su vokiečiais | Diena.lt

INTRIGA ČEMPIONATE: PRANCŪZAI VOS NEPRISIŽAIDĖ SU VOKIEČIAIS

• 1

Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje sunkiau nei buvo tikėtasi prasidėjo Prancūzijos rinktinei, kuri tik po atkaklios kovos 78:74 (16:4, 20:16, 23:30, 19:24) palaužė Vokietiją.

Pirmoji rungtynių dalis priklausė Les Bleus, kurie supančiojo vokiečius geležinėje gynyboje ir antrojo kėlinio pradžioje pirmavo net 21:4, o po dviejų kėlinių pirmavo saugia 16 taškų persvara.

Trečiojo kėlinio pradžioje vaizdas aikštelėje nesikeitė, o Prancūzijos persvara po Amatho M'Baye tritaškio pasiekė rekordines aukštumas – 23 taškus.

Tačiau karingieji vokiečiai ginklų nesudėjo. Vienuolika Johanneso Voigtmano taškų iš eilės, dar keletas Robino Benzingo tritaškių ir aktyvus Denniso Schroderio žaidimas deficitą prieš ketvirtą kėlinį nukirpo vos iki 9 taškų.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje prancūzai kiek stabilizavo situaciją, vėl pabėgdami į priekį saugesniu atstumu (68:55), tačiau jų varžovai surengė ir dar vieną kvapą gniaužiantį sugrįžimą.

D.Schroderis kartu su tiesiog siautėjančiu J.Voigtmannu komandą priartino iki dviejų taškų, tačiau vokiečiams tiesiog neužteko laiko.

Jie dar bandė taikyti pražangų taktiką, tačiau likus 5 sekundėms iki ketvirčio pabaigos du baudų metimus realizavo Evanas Fournier (78:74), o Maximiliano Kleberio mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

Į Maskvos CSKA šiame tarpsezonyje persikėlęs J.Voigtmannas buvo tiesiog nuostabus – pataikė 5 tritaškius iš 7, visus 3 dvitaškius ir iš viso surinko net 25 taškus.

Jam puikiai talkino D.Schroderis, pelnęs 23 taškus ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų gretose dominavo „Orlando Magic“ gynėjas E.Fournier – 26 taškai ir net 10 atkovotų kamuolių.

Prancūzija: E.Fournier 26, A.M'Baye 21, R.Gobertas (9 atk. kam., 5 blk., 20 naud. bal.) ir V.Poirier po 9, F.Ntilikina 8.

Vokietija: J.Voigtmannas 25 (28 naud. bal.), D.Schroderis 23, R.Benzingas 8.

Kitame G grupės mače Dominikos Respublika 80:76 palaužė Jordaniją.

Ahmetas Duverioglu pelnė net 34 taškus ir surinko 37 naudingumo balus.

Su kamuoliu – JAV krepšininkas Kemba Walkeris. EPA-ELTA nuotr.

JAV įtikinama pergalė prieš čekus

JAV vyrų krepšinio rinktinė E grupėje įsirašė pirmą pergalę – 88:67 (17:14, 26:15, 23:19, 22:19) nugalėjo čekus.

Amerikiečiams prireikė laiko įsivažiuoti - pirmajame kėlinyje didžioji dalis metimų skriejo pro šalį, o per 10 minučių turbūt labiausiai puolime apdovanota pasaulio čempionato rinktinė sukrapštė tik 17 taškų.

JAV atsigriebė per antrąją dešimtį minučių, įmesdami 26 taškus ir atitrūkdami per dviženklį skirtumą.

Per likusią mačo dalį turnyro favoritai stabiliai didino savo persvarą ir galiausiai laimėjo 21 taško skirtumu.

Greggas Popovichius vienintelį Donovaną Mitchellą aikštėje laikė daugiau nei 25 minutes. Kiti krepšininkai (išskyrus Masoną Plumlee ir Brooką Lopezą) rungtyniavo labai panašų laiką.

JAV: D.Mitchellas 16, H.Barnesas 14, K.Walkers 13, J.Tatumas 10, J.Harrisas 9, K.Middletonas 8.

Čekija: T.Satoransky 17 (5 rez. perd.), V.Hrubanas ir J.Bohačikas po 13.

Kitame E grupės susitikime Turkija 86:67 nugalėjo Japoniją.

Graikija nepasigailėjo Juodkalnijos

Graikijos vyrų krepšinio rinktinės žvaigždė ir naudingiausias NBA reguliariojo sezono krepšininkas Giannis Antetokounmpo ant parketo praleido tik 16 minučių, o jo atstovaujama rinktinė 85:60 (17:9, 25:7, 21:22, 22:22) sutriuškino Juodkalniją.

Graikai į visus klausimus dėl mačo baigties atsakė dar pirmoje rungtynių dalyje, kurioje surengė dominuojantį pasirodymą. Pirmąsias 20 žaidimo minučių jie laimėjo net 42:16.

Po ilgiosios pertraukos juodkalniečiai nebeleido įsisiautėjusiems varžovams didinti persvaros, tačiau ir patys skirtumo nesumažino.

Nors G.Antetokounmpo žaidė 16 minučių, per kurias pelnė 10 taškų (8 atk. kam., 15 naud. bal.), krepšininkas vis tiek pasižymėjo įspūdingu reidu nuo „vienos pakrantės iki kitos“ bei bloku.

Graikijos rinktinėje tik trys krepšininkai aikštėje praleido daugiau nei 20 minučių.

Graikija: G.Printezis 16, G.Papagiannis 15 (8 atk. kam., 26 naud. bal.), I.Bourousis 12, G.Antetokounmpo 10.

Juodkalnija: N.Vucevičius 12, P.Popivičius 11, N.Ivanovičius 9.

F grupėje kiek anksčiau pergalę iškovojo Brazilijos rinktinė, 102:94 įveikusi Naująją Zelandiją.

• Intriga čempionate: prancūzai vos neprisižaidė su vokiečiais