Įspūdinga kroatų akistata paženklintame mače „Dzūkija“ patampė ūsus „Rytui“ | Diena.lt

ĮSPŪDINGA KROATŲ AKISTATA PAŽENKLINTAME MAČE „DZŪKIJA“ PATAMPĖ ŪSUS „RYTUI“

• 0

Vilniaus „Rytas“ (16-5) buvo arti to, kad gautų netikėtą antausį Dzūkijos sostinėje, tačiau susiėmęs antroje rungtynių pusėje sugebėjo išvengti pirmo pralaimėjimo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) per tris mėnesius. Giedriaus Žibėno treniruojama komanda svečiuose 95:86 palaužė Alytaus „Dzūkiją“ (7-13).

Dzūkus šiose rungtynėse ant savo pečių tempė kroatas Paolo Marinelli.

Vos 7,5 taško vidutiniškai iki šio susitikimo rinkęs krepšininkas šįkart pelnė net 26 taškus (9/14 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.) ir pagerino savo rezultatyvumo rekordą. Be to, jis dar pridūrė 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Tiesa, savąjį žvėrį iš Kroatijos turėjo ir „Rytas“. Neseniai sostinės klubą papildęs Ivanas Buva dominavo baudos aikštelėje – jo sąskaitoje 21 taškas (7/8 dvit., 0/1 trit., 7/8 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 8 išprovokuotos pražangos ir 32 naudingumo balai. Ir visa tai – vos per 21 minutę ant parketo.

„Dzūkija“ įspūdingai sužaidė antrąjį kėlinį – jį laimėjo 29:16 ir po dviejų ketvirčių turėjo dviženklį pranašumą (50:40). P.Marinelli vien per pirmąją rungtynių pusę įmetė 17 taškų.

Po ilgosios pertraukos dzūkai savo persvarą buvo padidinę ir iki 14 taškų (56:42), bet „Rytas“ sugebėjo sugrįžti į rungtynes vedamas Ivano Buvos, Martyno Echodo ir du tritaškius iš eilės pataikiusio Kristjano Kitsingo – ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas jau buvo lygus 66:66.

Atrodė, kad „Rytas“ nurūks į priekį, kai jau pirmavo 73:68, bet P.Marinelli sugebėjo vėl išlyginti ir persverti rezultatą likus žaisti šešias minutes – 75:73.

Visgi galiausiai sostinės ekipa įrodė savo pranašumą. Vilniečiai surengė spurtą 14:2, paskutinėmis minutėmis susikrovė dviženklę persvarą (87:77) ir išvengė netikėto antausio Alytuje.

Vilniečiams tai jau devintoji pergalė iš eilės LKL pirmenybėse – pastarąjį kartą jie suklupo dar gruodžio 12-ąją Panevėžyje. Sostinės klubas aplenkė Utenos „Juventus“ (16-6) ir pakilo į antrąją vietą.

„Dzūkija“ išlieka septinta, bet tiek pat pergalių turi ir keleriomis rungtynėmis daugiau sužaidę bei žemiau žengiantys Prienų „CBet“ (7-15) bei Kėdainių „Nevėžis“ (7-16).

„Dzūkija“: Paolo Marinelli 26 (9/14 dvit., 7 rez. perd., 26 naud. bal.), Tadas Rinkūnas 15, Kristupas Žemaitis 12, Artūras Jomantas 9.

„Rytas“: Ivanas Buva 21 (7/8 dvit., 7/8 baud., 7 atk. kam., 32 naud. bal.), Martynas Echodas 16 (7/9 dvit.), Mindaugas Girdžiūnas 11 (8/8 baud.), Andrew Goudelockas 10, Lukas Uleckas 9 (3/3 trit.).