Istorinis M. Lukauskio vakaras – pergalingas: „Dzūkija“ parklupdė „Šiaulius“ | Diena.lt

ISTORINIS M. LUKAUSKIO VAKARAS – PERGALINGAS: „DZŪKIJA“ PARKLUPDĖ „ŠIAULIUS“

• 1

Mindaugas Lukauskis sekmadienio vakarą tapo vyriausiu visų laikų Lietuvos krepšinio lygos žaidėju, o su komandos draugais dar ir šventė pergalę – pirmosiose sezono rungtynėse Alytaus „Dzūkija“ 75:66 (18:22, 21:17, 13:11, 23:16) nugalėjo „Šiaulius“.

Iki šiol vyriausio LKL žaidėjo titulas priklausė Algimantui Paviloniui, kuris 1996 m. žaidė būdamas 42 metų, 3 mėnesių ir 15 dienų amžiaus. Įdomu, jog rekordą jis užfiksavo taip pat Alytaus komandoje.

M.Lukauskiui gegužės 19 d. sukako 42-eji, tad rugsėjo 19-ąją žengęs į aikštę jis jau buvo vyresnis nei 1996-aisiais buvo A.Pavilonis.

Veteranui jau priklauso LKL rezultatyvumo rekordas, jis yra pirmas pagal sužaistas rungtynes ir minutes, perimtus kamuolius ir yra daugiausiai rezultatyvių perdavimų išdalinęs žaidėjas.

M.Lukauskis istorinėse rungtynėse Alytuje žaidė net 31 minutę ir per šį laiką pasižymėjo 9 taškais (2/4 trit.), 8 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais, net 5 perimtais kamuoliais ir bloku.

Į pergalę dzūkus tempė 23 taškus pelnęs Joshua Newkirkas, kuris dar išdalino 4 rezultatyvius perdavimus.

„Dzūkija“: J.Newkirkas 23, D.Frye 13, J.Furmanavičius 11, M.Lukauskis 9.

„Šiauliai“: J.Elmore'as 21, M.Varnas 12, E.Stankevičius ir G.Armwoodas po 9.