Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ ruošiasi į Panevėžį | Diena.lt

KAUNO „ŽALGIRIS“ IR KLAIPĖDOS „NEPTŪNAS“ RUOŠIASI Į PANEVĖŽĮ

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro pusfinalio dalyviams – Kauno "Žalgiriui" ir Klaipėdos "Neptūnui" – paskutinės repeticijos prieš artėjančią tarpusavio dvikovą susiklostė skirtingai.

Nerimas dėl A.Milaknio

Žalgiriečiai, žaidę be Luko Lekavičiaus, Joffrey Lauvergne ir Steve'o Vasturios, savo arenoje per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynes 95:76 nugalėjo Pasvalio "Pieno žvaigždžių" komandą.

Trečią kėlinį dar pirmavo pasvaliečiai – 57:50, tačiau "Žalgiris" perėmė iniciatyvą – 62:59 ir pergalingai finišavo.

Geriausias savo karjeros LKL rungtynes sužaidė kaunietis Marius Grigonis (surinko 26 taškus ir 36 naudingumo balus), tačiau, susidūręs su varžovu, skausmingai petį susitrenkė ir mačo nebaigė Artūras Milaknis.

"Tai buvo dviejų dalių rungtynės. Iš pradžių varžovai gerai pataikė, bet per trečią ir ketvirtą kėlinius praleidome tik 28 taškus ir tai leido padėti pamatus pergalei", – reziumavo "Žalgirio" vyriausiasis treneris Martinas Schilleris.

Strategas patvirtino, kad KMT pusfinalio mačo tikrai nežais sergantis L.Lekavičius, o J.Lauvergne turėtų žengti į aikštę.

"Joffrey trauma nesudėtinga, stebime jo būklę. Esu optimistas", – sakė M.Schilleris.

Išsikapstė iš duobės

"Neptūnas" namuose 81:64 nugalėjo Alytaus "Dzūkijos" ekipą, šįkart pataikiusią vos vieną tritaškį iš dvylikos.

"Buvome nesėkmių duobėje, tačiau pamažu iš jos išsikapstėme. Kiekviena pergalė mums itin svarbi psichologiškai", – pabrėžė Klaipėdos komandos vyriausiasis treneris Tomas Gaidamavičius.

Dramatiškai susiklostė dvikova Panevėžyje, kur "Lietkabelis" tik per pratęsimą 108:105 palaužė LKL čempionato autsaiderį "Šiaulių" klubą.

Paskutinę ketvirto kėlinio sekundę "Lietkabelį" nuo nesėkmės išgelbėjo dvitaškį pataikęs Kyle'as Vinalesas – 95:95. Amerikietis pasižymėjo ir per papildomą kėlinį – pelnė 8 taškus, o iš viso – 32 bei surinko 35 naudingumo balus. Tai – sėkmingiausios K.Vinaleso rungtynės per jo karjerą Lietuvoje.

"Vienintelis geras dalykas – pergalė. Po prastų varžybų Alytuje (vasario 3-iąją panevėžiečiai 70:86 pralaimėjo "Dzūkijai" – aut. past.), deja, nieko nepasimokėme, gynėmės taip, kaip tąkart. Tai nerimta ir neatleistina", – pripažino "Lietkabelio" strategas Nenadas Čanakas.

Varžysis snaiperiai

"Citadele KMT" finalo ketverto turnyras numatytas vasario 13–14 d. Panevėžio "Cido" arenoje.

13 d. pusfinalio rungtynes pirmiausia žais "Lietkabelio" ir Utenos "Juventus" krepšininkai, po šio mačo į aikštę žengs "Žalgirio" ir "Neptūno" ekipos. 14 d. – dvikova dėl trečios vietos ir finalas.

Be to, prieš lemiamas rungtynes bus surengtas Snaiperio konkursas. Preliminariame sąraše – vienuolika krepšininkų, tarp jų nebus nė vieno pernai metikų varžytuvėse dalyvavusio žaidėjo.

Trauma: petį susitrenkęs A.Milaknis nebaigė mačo su Pasvalio komanda. Evaldo Šemioto nuotr.

Šįkart tritaškius turėtų mėtyti A.Milaknis ("Žalgiris"), Andrew Goudelockas ir Lukas Uleckas (abu – Vilniaus "Rytas"), Marius Runkauskas ("Juventus"), Marius Valinskas ("Lietkabelis"), Branko Mirkovičius ("Pieno žvaigždės"), Mindaugas Sušinskas (Prienų "CBet"), Evaldas Šaulys ("Neptūnas"), Justas Tamulis (Kėdainių "Nevėžis-Optibet"), Tadas Rinkūnas ("Dzūkija") ir Elvaras Fridrikssonas ("Šiauliai").

2020-aisiais "Neptūnui" atstovavęs Osvaldas Olisevičius šio konkurso finale 17:15 nugalėjo tuometį "CBet" krepšininką Martyną Varną.

Statistika

"Žalgiris"–"Pieno žvaigždės" 95:76 (19:22, 23:26, 30:19, 23:9). Kauno "Žalgirio" arena, rungtynės be žiūrovų.

"Žalgiris": M.Grigonis 26 taškai (5 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 36 naudingumo balai), M.Gebenas 15, N.Hayesas, T.Walkupas (8 atkovoti kamuoliai, 11 rezultatyvių perdavimų, 26 naudingumo balai) ir A.Rubitas po 10, M.Blaževičius 9, R.Jokubaitis 7 (7 rezultatyvūs perdavimai), K.Lukošiūnas ir A.Milaknis po 3, P.Jankūnas 2.

"Pieno žvaigždės": J.Manigat 16 taškų, K.Giedraitis ir B.Mirkovičius (5 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos, 23 naudingumo balai) po 14, D.Amigo 10, T.Lekūnas 9, A.Milutinovičius 7, A.Šikšnius, P.Petrilevičius ir R.Venclovas po 2, E.Želionis (0/5 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 6 atkovoti kamuoliai) ir L.Balkūnas po 0.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 25/38 (66 proc.) ir 15/33 (45 proc.), tritaškių – 8/18 (44) ir 9/20 (45), baudų metimų – 21/27 (78) ir 19/20 (95). Atkovota kamuolių – 31 ir 24, perimta – 7 ir 6. Rezultatyvūs perdavimai – 27 ir 16. Klaidos – 13 ir 17.

Rezultatai

Panevėžio "Lietkabelis"–"Šiauliai" 108:105 (24:26, 23:24, 24:21, 24:24, 13:10). K.Vinalesas 32 taškai (5 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 35 naudingumo balai) / K.Bėrzinis 25 taškai.

Klaipėdos "Neptūnas"–Alytaus "Dzūkija" 81:64 (15:10, 26:23, 22:16, 18:15). M.Jogėla (7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai) ir B.Griciūnas (10 atkovotų kamuolių) po 15 taškų / A.Jomantas 23 taškai.