Klaipėdos krepšininkės įgnybo sostinės klubui | Diena.lt

KLAIPĖDOS KREPŠININKĖS ĮGNYBO SOSTINĖS KLUBUI

„Sparnus mums gali greitai pakirpti, todėl tikiuosi jie mums neišdygs“, - kalbėjo Svajūnas Airošius. Jo diriguojama Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ (14-5) pratęsė pergalių seriją „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygoje“. Uostamiesčio komanda namuose 79:53 nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį“ (10-7) ir triumfavo 9 sykį paeiliui.

Lygos lyderių akistata tapo svarbia repeticija prieš Karalienės taurės finalo ketverto rungtynes. Po pirmųjų 10 minučių priekyje dar buvo „Kibirkštis“ (22:19), tačiau antrajame kėlinyje prasidėjo vilniečių kapituliacija.

Sostinės ekipos krepšininkės per šį ketvirtį pataikė vos 1 dvitaškį iš 10, suklydo 6 kartus ir į pasitarimą rūbinėje išėjo turėdamos 9 taškų deficitą (25:34).

Po ilgosios pertraukos „Kibirkšties“ vargai ir toliau tęsėsi. Dalia Donskichytė pirmąją ataką pradėjo taikliu tolimu metimu (28:34), bet tada komanda ir vėl įstrigo šeimininkių gynybos gniaužtuose ir per artimiausias 6,5 minutės nepelnė nė taško.

Tuo pasinaudojęs „Neptūnas-Amberton“ spurtavo 15:0 atkarpa ir uždarė šio mačo nugalėtojų klausimą trečiajame kėlinyje (49:28).

Artėjant rungtynių pabaigai pajūrio komanda neatleido gazo pedalo ir dar labiau padidino savo persvarą iki rekordinės (79:46).

Šių komandų kovo 9 dieną taip pat lauks „SMART WAY Karalienės taurės“ pusfinalio akistata, kuri vyks Vilniuje, „Jeep“ arenoje. „Kibirkštis“ šį trofėjų yra laimėjusi trejus paskutinius metus iš eilės.

„Neptūnas-Amberton“: Viktorija Balaban (2/4 trit., 5 atk. kam., 4 per. kam.) ir Brigita Sinickaitė (3/3 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.) po 14, Rūta Stipra 13 (6/11 dvit., 6 atk. kam., 2 blok.), Maria Delgado 11 (1/5 trit.), Uliana Datsko 8 (4/6 dvit.), Marina Solopova 7.

„Kibirkštis“: Dalia Donskichytė 10 (1/6 trit., 2 blok., 4 kld.), Gabrielė Šulskė 9 (2/8 dvit., 5/6 baud., 4 rez. perd.), Justina Miknaitė 8.

„Koncentracija“, - pagrindinę pergalės priežastį įvardino S. Airošius.

„Kova buvo principinė, todėl vyko taip nervingai. Pradžioje nesilaikėme nei puolimo, nei gynybos plano. Vėliau nusiraminome, ėmėme daryti tai, ką buvome susitarę“, - aiškino treneris.

„Šita pergalė nieko nereiškia. Turime užsidaryti salėje ir toliau dirbti, kad gerai pasirodytume artėjančiose Karalienės taurės varžybose bei likusioje sezono dalyje“, - kalbėjo klaipėdiečių žaidėja Brigita Sinickaitė, pataikiusi visus tris tritaškius.

„Antrame kėlinyje užstrigome varžovių gynyboje. Nepataikėme iš patogių padėčių. Tai ir lėmė varžovių spurtą“, - pripažino vilniečių treneris Egidijus Ženevičius.