Kosminėse rungtynėse „Juventus“ be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą | Diena.lt

KOSMINĖSE RUNGTYNĖSE „JUVENTUS“ BE JĖGŲ IR TRENERIO IŠPLĖŠĖ LEMIAMĄ BRONZINĘ KOVĄ

• 0

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažasis finalas tapo tikru intriguojančiu trileriu. Ketvirtosiose serijos rungtynėse Utenos „Juventus“ liko be trenerio Žydrūno Urbono, tačiau sulaukė Martyno Gecevičiaus tritaškių lietaus ir parodžiusi charakterį namie 83:79 (34:15, 16:28, 11:19, 22:17) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“.

Serijoje iki trijų pergalių dabar rezultatas 2:2, ji keliasi į Panevėžį, kur spręsis nugalėtojai.

„Juventus“ komanda sėkmingai pradėjo susitikimą ir Vytauto Šulskio dėka tolo – 9:2. Panagiotis Kalaitzakis pelnė taškus „Lietkabeliui“, tačiau tai buvo tik trumpa prošvaistė – uteniškiai sparčiai krovėsi pranašumą ir po pirmo kėlinio pirmavo net 34:15. Antrajame ketvirtyje dominavimas baigėsi.

Nors „Juventus“ buvo padidinusi persvarą (41:20), „Lietkabelis“ surengė geresnę atkarpą ir po Džordže Gagičiaus bei Pauliaus Valinsko metimų skirtumas siekė jau tik 11 taškų – 32:43. B.Crawfordas atsakė dviem taikliais šūviais, tiesa, netrukus patyrė šlaunies traumą ir paliko parketą. Galiausiai po dviejų ketvirčių svečiai atsiliko tik 43:50.

Daug įvykių būta trečiame ketvirtyje: „Juventus“ negalėjo pelnyti taškų daugiau nei 6 minutes, kas leido svečiams pirmauti 52:50, o netrukus aikštę paliko Žydrūnas Urbonas. „Juventus“ strategas gavo vieną techninę pražangą, o netramdęs emocijų netrukus buvo diskvalifikuotas. „Lietkabelis“ atrodė labiau perėmęs iniciatyvą (57:51), tuo tarpu „Juventus“ prarado ir Vaidą Čepukaitį, kuris gavo Dž.Gagičiaus smūgį į veidą ir net negalėjo mesti baudų. Vis tik ketvirtį uteniškiai baigė pozityviai – Gintautas Matulis pelnė taškus su kėlinio sirena ir „Lietkabelio“ pranašumas liko minimalus – 62:61.

Nors Ž.Skučo penkta pražanga jį eliminavo iš rungtynių, M.Gecevičius pažėrė net tris tolimus metimus – 70:68. Kai panevėžiečiai pirmavo (74:72), Dž.Gagičius išnaudojo pražangų limitą, o V.Šulskis lygino rezultatą.

Galiausiai viskas sprendėsi paskutinę minutę. Nors P.Kalaitzakis skirtumą mažino iki minimalaus, „Lietkabelis“ prarado kamuolį, o M.Gecevičius pridėjo baudą – 81:79. Galiausiai po G.Masiulio nesportinės pražangos Aurimas Urbonas tvirtino pergalę uteniškiams.

„Juventus“: Martynas Gecevičius (4/11 trit., 6 atk. kam.) ir Vytautas Šulskis – po 17, Gintautas Matulis 13 (5 atk. kam., 5 kld.), Bryantas Crawfordas 10 (15 min.), Aurimas Urbonas 7.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 16, Panagiotis Kalaitzakis 14 (12 atk. kam.), Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas (2/7 trit.) – po 12, Margiris Normantas 11 (6 kld., 1/8 trit.), Vytenis Lipkevičius 7 (8 atk. kam.).