Kosminis krepšinis Dalase: nesulaikomas L. Dončičius surengė karjeros pasirodymą | Diena.lt

KOSMINIS KREPŠINIS DALASE: NESULAIKOMAS L. DONČIČIUS SURENGĖ KARJEROS PASIRODYMĄ

• 0

Neįtikėtinai rungtynes pradėjęs Luka Dončičius užsikūrė karjeros vakarui.

Slovėnijos žvaigždė per pirmąjį kėlinį pelnė net 28 taškus, o vakarą užbaigė su 51 tašku.

Dalaso „Mavericks“ (33-23) su juo priešakyje 112:105 (36:28, 23:22, 30:31, 23:24) palaužė Los Andželo „Clippers“ (27-30).

L. Dončičius pirmajame ketvirtyje varžovams atseikėjo 7 iš 9 tritaškių ir surinko lygiai tiek pat taškų, kiek priešininkų komanda – 28.

Pagal rezultatyviausius kėlinio pasirodymus jis aplenkė Stepheną Curry, kuris šį sezoną per ketvirtį buvo pelnęs 25 taškus į tos pačios „Clippers“ krepšį.

22-ejų vunderkindas iš viso realizavo 10 iš 12 dvitaškių, 7 iš 14 tritaškių ir 10 iš 14 baudų. Jis atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 7 kartus suklydo.

Tai buvo pirmosios L. Dončičiaus 50-ies taškų rungtynės.

„Clippers“ kvėpavo „Mavericks“ žaidėjams į nugaras iki pat dvikovos pabaigos ir buvo arti, jog sugadintų L. Dončičiaus vakarėlį.

Kai Maxi Kleberas ketvirtojo kėlinio viduryje buvo nubaustas nesportine pražanga, Amiras Coffey pataikė abi baudas ir „Clippers“ atsilikimas sumenko iki 94:97.

Kitoje atakoje Dorianas Finney-Smithas pelnė du taškus po Dončičiaus perimto kamuolio, Reggie Bullockas pridėjo tritaškį po slovėno rezultatyvaus perdavimo ir šeimininkai truktelėjo į priekį – 102:94.

Lemiamu metu L. Dončičius vėl ėmėsi iniciatyvos ant savęs ir surinkęs 8 taškus paeiliui neleido Los Andželo komandai galvoti apie pergalę – 110:103.

Los Andželo klubo gretose rezultatyviausiai pasirodė Marcusas Morrisas, pelnęs 21 tašką (6/10 dvit., 3/6 trit.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 51 (10/12 dvit., 7/14 trit., 10/14 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kld., 44 naud.), Dorianas Finney-Smithas 12 (2/6 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), Jalenas Brunsonas (3/9 dvit., 5/5 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Reggie Bullockas (2/6 trit.) po 11, Dwightas Powellas (2 blok.) ir Maximilianas Kleberas (9 atk. kam.) po 8.

„Clippers“: Marcusas Morrisas 21 (6/10 dvit., 3/6 trit.), Normanas Powellas 19 (4/11 dvit., 8/10 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Reggie Jacksonas 18 (7/12 dvit., 8 rez. perd.), Terance'as Mannas 13 (4/9 dvit., 5 atk. kam.), Nicolas Batumas 10 (2/3 trit.), Ivica Zubacas ir Luke'as Kennardas (2/4 trit., 4 rez. perd.) po 8.