Lietuvos krepšininkai po pratęsimo palaužė čekus ir tapo grupės nugalėtojais | Diena.lt

LIETUVOS KREPŠININKAI PO PRATĘSIMO PALAUŽĖ ČEKUS IR TAPO GRUPĖS NUGALĖTOJAIS

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žaidė paskutiniąsias Europos čempionato D grupės rungtynes su Čekijos krepšininkais. Lietuviai po pratęsimo iškovojo pergalę 85:81 (12:18, 15:19, 28:14, 14:18, 16:12) ir tapo grupės nugalėtojais.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Mačą lietuviai pradėjo labai nesėkmingai. 2 min. po Pavelo Pumprlos dvitaškio čekai pirmavo 0:7. Tik tada taškus pelnė Mantas Kalnietis - 2:7.

4 min. Lietuvos krepšininkai atsilikinėjo 6:11. 5 min. Čekijos ekipa turėjo 7 taškų persvarą - 6:13.

6 min. J.Valančiūnas lietuvių atsilikimą sumažino iki 3 taškų - 10:13.

9 min. Blake'as Schilbas čekų persvarą padidino iki 7 taškų - 10:17.

10 min. mūsų varžovai įgijo 8 taškų persvarą - 10:18. Pirmojo kėlinio pabaigoje dvi baudas įmetė Mindaugas Kuzminskas - 12:18.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje Jono Kazlausko auklėtiniams nesisekė pavyti varžovų. 14 min. po Artūro Milaknio tritaškio komandas skyrė tik 2 taškai - 20:22. Tačiau tuoj pat tolimu šūviu atsakė ir čekai - 20:25.

17 min. Lietuvos rinktinė atsilikinėjo 25:27.

17 min. Tomašas Satoransky tolimu šūviu Čekijos krepšininkų persvarą padidino iki 7 taškų - 25:32.

19 min. lietuviai turėjo 9 taškų deficitą - 25:34.  Netrukus čekai smeigė tritaškį ir įgijo 12 taškų pranašumą - 25:37.

Pagaliau įmetė M.Kalnietis - 27:37. Esant tokiam rezultatui komandos išėjo ilsėtis.

Lietuvos rinktinės žaidimas iki pertraukos, švelniai tariant, nesužavėjo.

Trečiasis kėlinys. Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo puikiai. Jie laimėjo atkarpą 13:3 ir 25 min. rezultatą išlygino - 40:40.

Netrukus čekai vėl išsiveržė į priekį - 40:42.

27 min. tritaškį smeigė A.Milaknis - 44:44. Tuoj pat M.Kuzminskas baudų metimais pagaliau išvedė lietuvius į priekį - 46:44.

29 min. po J.Mačiulio metimo Lietuva pirmavo 50:48. Netrukus Jonas padidino mūsiškių persvarą iki 4 taškų - 52:48.

Puikiai trečiąjį kėlinį sužaidę J.Kazlausko auklėtiniai prieš ketvirtą kėlinį turėjo 4 taškų persvarą - 55:51.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo P.Schilbo tritaškiu - 55:54.

32 min. lietuviai pirmavo 59:57.

34 min. lietuviai vėl atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje - 60:62.

Netrukus iš toli pataikė A.Milaknis - 63:62. Tai buvo jau trečiasis jo tritaškis.

36 min. mūsiškiai pirmavo 67:64.

38 min. B.Schilbas smeigė tritaškį - 69:69.

40 min. abi baudas prametė J.Mačiulis. Netrukus paskubėjo mesti M.Kalnietis - kamuolys net nelietė lanko.

Surengti paskutinę ataką ir išplėšti pergalę lietuviai turėjo 6 sek., tačiau M.Kalnietis atakavo netaikliai. Pratęsimas.

Pratęsimas. 42 min. po M.Kalniečio tritaškio lietuviai pirmavo 74:72. Netrukus dvi baudas įmetė J.Valančiūnas - 76:72.

Po M.Kuzminsko tritaškio lietuviai įgijo 7 taškų persvarą - 79:72. Tritaškiu atsakė ir varžovai - 79:75.  Tada vėl tritaškį smeigė M.Kalnietis - 82:75.

45 min. mūsiškiai pirmavo 82:78. Netrukus dvi baudas įmetė J.Mačiulis - 84:78. Mūsiškiai laimėjo 85:81.

Rezultatyviausi

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 18, Mantas Kalnietis 15, Jonas Valančiūnas ir Artūras Milaknis po 13, Jonas Mačiulis 11, Paulius Jankūnas 6, Antanas Kavaliauskas 5.

Čekija: Blake'as Schilbas 18, Vojtechas Hrubanas 12,Tomašas Satoransky ir Petras Benda po 11, Pavelas Pumpra 9, Janas Vesely 8.

Situacija prieš rungtynes

Registruotas. Mūsų rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas atvyko į areną ir kartu su komanda  apšilinės. Aukštaūgis registruotas mačui. Jonas dėl ligos praleido dvikovą su estais.

Svarba. Rungtynės labai svarbios abiems ekipoms. Laimėjusi komanda grupėje užims pirmąją vietą. Jei mūsiškiai pralaimės, grupėje liks tik treti.