Dužusios viltys: pratęsime kritusi Lietuva baigė kovą dėl medalių | Diena.lt

DUŽUSIOS VILTYS: PRATĘSIME KRITUSI LIETUVA BAIGĖ KOVĄ DĖL MEDALIŲ

• 59

Lietuvos rinktinė baigė kovą Europos čempionate.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai per pratęsimą 94:102 (20:19, 25:21, 23:23, 15:20, 11:19) nusileido ispanams.

Lietuviai prieš Ispaniją negali laimėti 12 metų, kuomet paskutinį kartą juos įveikė 2010 m. pasaulio čempionate.

Likus 16 sekundžių iki pagrindinio laiko pabaigos lietuviai turėjo minimalų deficitą (81:82), tačiau Domantas Sabonis prasižengė puolime ir Willy Hernangomezas turėjo progą padidinti pranašumą.

Pirmąją baudą aukštaūgis pataikė, antrąją prametė ir lietuviams atsirado šansas išlyginti rezultatą. Rokas Jokubaitis prametė tritaškį, tačiau kamuolį su sirena pamušęs Ignas Brazdeikis išplėšė pratęsimą (83:83).

Visgi per pridėtą laiką dominavo Lorenzo Brownas: jo vedama Ispanija pradėjo pratęsimą 9:5 ir po Usmano Garubos dėjimo likus 2 minutėms įgijo 6 taškų pranašumą (92:86).

Tačiau lietuviai nepasidavė: D. Sabonis pelnė taškus, Lukas Lekavičius ir I. Brazdeikis smeigė po tritaškį ir likus minutei kvėpavo į ispanų nugaras (94:95).

Netrukus lietuviai apsigynė ir turėjo šansą išsiveržti į priekį, tačiau I. Brazdeikis likus 30 sekundžių pametė kamuolį, užsidirbo nesportinę pražangą, baudas sumetė L. Brownas, dvitaškį su pražanga pridėjo Willy Hernangomezas ir ispanai triumfavo (100:94).

Lietuvius nužudė L. Brownas, kuris surinko 28 taškus (7/13 dvit., 2/7 trit, 8/8 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus ir 28 naudingumo balus. Gynėjas 18 taškų pelnė per ketvirtą kėlinį ir pratęsimą.

Rezultatyviausiai lietuvių ekipoje rungtyniavo Mindaugas Kuzminskas, kurio sąskaitoje buvo 18 taškų (1/2 dvit., 4/9 trit., 4/4 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 17 naudingumo balų.

Naudingiausiai žaidė D. Sabonis, kuris pridėjo 15 taškų (6/7 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 9 atkovotus kamuolius ir 20 naudingumo balų.

Mačas nenusisekė J. Valančiūnui, kuris per 21,5 minutės surinko 5 taškus (2/4 dvit., 1/1 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 3 klaidas, 3 pražangas ir 6 naudingumo balus.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 18 (4/9 trit.), Ignas Brazdeikis 17 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Domantas Sabonis (6/7 dvit., 9 atk. kam.) po 15, Rokas Jokubaitis 13 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Marius Grigonis 8, Jonas Valančiūnas 5 (6 atk. kam.).

Ispanija: Lorenzo Brownas 28 (8 rez. Perd.), Willy Hernangomezas 21 (7/11 dvit., 8 atk. Kam.), Rudy Fernandezas (3/6 trit.) ir Juancho Hernangomezas po 13, Alberto Diazas 8.