Lemiamą kovą pralaimėjęs „Neptūnas“ liko už Čempionų lygos borto | Diena.lt

LEMIAMĄ KOVĄ PRALAIMĖJĘS „NEPTŪNAS“ LIKO UŽ ČEMPIONŲ LYGOS BORTO

• 0

Klaipėdos „Neptūno“ žygis į FIBA Čempionų lygos grupių etapą baigėsi atrankos turnyro finale Bulgarijoje. Uostamiesčio krepšininkai Botvegrado mieste 59:69 (15:12, 21:26, 13:14, 10:17) nusileido Minsko „Tsmoki“ krepšininkams.

Susitikimą „Neptūnas“ pradėjo demonstruodamas solidžią gynybą, per pirmą ketvirtį Baltarusijos čempionams leidęs įmesti vos 12 taškų, tačiau patys puolime irgi nežibėjo, pelnydami 15 taškų

Antrasis kėlinys buvo daug rezultatyvesnis. 19-ąją mačo minutę „Neptūnas“ turėjo 5 taškų pranašumą, tačiau iki ilgosios pertraukos leido varžovams pelnyti 7 taškus be atsako.

Maskvos CSKA žvaigždės Willo Clyburno brolis Krisas vis atakavo klaipėdiečių krepšį, o paskutinį ketvirtį „Neptūnas“ pasitiko būdamas atsiliekančiojo vaidmenyje – 49:52.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Giedrius Stankevičius paleido tritaškę strėlę, kuri klaipėdiečių deficitą sumažino iki 2 taškų (54:56). Vis dėlto lemiamu Klaipėdos krepšininkai klydo, o varžovai skraidino tolimus metimus.

Rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidę „Tsmoki“ užkirto „Neptūnui“ kelias į Čempionų lygo grupių etapą.

Pralaimėjimu paženklintame mače „Neptūnas“ suklydo 21 kartą, kai varžovai – 10. Puolime strigę mėlynai balti iš žaidimo realizavo vos 36,8 proc. metimų.

Čempionų lygos atrankoje Bulgarijoje rungtyniauti negalėjo prieš kelionę susirgęs Simas Galdikas bei nugaros traumos reabilitaciją tęsiantis Aidas Einikis.

„Neptūnas“: Matas Jogėla 12, Norbertas Giga 10 (10 atk. kam.), Žygimantas Janavičius (6 rez. perd.) ir Giedrius Stankevičius – po 8, Klaidas Metrikis 7.

„Tsmoki“: Maksimas Salashas 18, Krisas Clyburnas 17.

Kitą savaitę „Neptūnas“ sužais net trejas rungtynes „Betsafe – LKL“ čempionate. Pirmadienį ir trečiadienį namuose laukia susitikimai prieš Kėdainių „Nevėžį“ ir Utenos „Juventus“, šeštadienį – mačas išvykoje prieš Panevėžio „Lietkabelį“.