„Lenovo“ aukštaūgių jėgos laužytas „Rytas“ kapituliavo Tenerifėje | Diena.lt

„LENOVO“ AUKŠTAŪGIŲ JĖGOS LAUŽYTAS „RYTAS“ KAPITULIAVO TENERIFĖJE

• 0

Vilniaus „Rytas“ (1-2) patyrė antrąją nesėkmę FIBA Čempionų lygos „Top 16” etape.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 75:89 (21:20, 20:18, 9:22, 25:29) nusileido Tenerifės „Lenovo“ (3-0) krepšininkams bei po pirmojo rato nukrito į trečiąją L grupės vietą.

Antri rikiuojasi Strasbūro IG (2-1), ketvirti – Sombathėjaus „Falco“ (0-3).

Likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos po Kyle‘o Wiltjero 5 taškų taškų iš eilės „Lenovo“ įgijo 14 taškų pranašumą (71:57), tačiau vilniečiai nepasidavė, surengė spurtą 15:7 ir po Luko Ulecko baudos metimo likus 2 minutėms sumažino skirtumą iki 6 taškų (72:78).

Visgi tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti „Rytui“. Svečiai du sykius iš eilės suklydo, o Marcelinho Huertasas ir Juanas Sastre pavertė klaidas taškais bei likus minutei nutolo per 10 taškų (82:72) bei šį pranašumą išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Nors „Rytas“ ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34:29), tačiau tai neatspindi pusiausvyros po krepšiu.

„Lenovo“ dažniausiai baudė vilniečius būtent per baudos aikštelę, iš jos surinkdami 38 taškus (19 iš 28 dvit.), o kuomet „Rytas“ dvigubino varžovų aukštaūgius, šeimininkai smeigė laisvus tritaškius – 12 iš 27 (44 proc.).

Labiausiai į neviltį sostinės ekipą varė 208 cm ūgio Wiltjeras, kuris surinko 25 taškus (9/11 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud.), 3 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus ir 26 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai vilniečių komandoje žaidė Speedy Smithas, kuris pelnė 14 taškų (3/5 dvit., 2/3 trit., 2/4 baud.), atkovojo bei perėmė po 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

13 taškų pridėjo Lukas Uleckas, 10 – Ivanas Buva.

Rungtynes geriau pradėjo vilniečiai, kurie pirmajame kėlinyje įgijo 7 taškų pranašumą (10:3). Visgi šeimininkai atsakė atkarpa 11:5 ir apkarpė deficitą iki minimumo (14:15), tačiau „Rytas‘ iniciatyvos nepaleido ir vedami 11 taškų per 5 minutes surinkusio Ulecko po 10 minučių buvo priekyje (21:20).

Antrojo ketvirčio pradžioje sostinės ekipa vėl dominavo ir po spurto 6:0 bei Margirio Normanto dvitaškio įgijo 9 taškų pranašumą (40:31), tačiau „Lenovo“ pirmąją mačo dalį užbaigė atkarpa 7:1 bei prieš pertrauką priartėjo iki vieno metimo (38:41).

Trečiajame kėlinyje „Rytas“ pradėjo byrėti. Po vilniečių krepšiu dominavę šeimininkai spurtavo 14:1 bei prieš lemiamą ketvirtį įgijo 10 taškų pranašumą 60:50. „Rytas“ 5 minutes išgyveno taškų sausrą, kurią tik paskutinėmis trečiojo ketvirčio sekundėmis baudos metimu nutraukė Mindaugas Girdžiūnas.

„Lenovo“: Kyle’as Wiltjeras 25 (26 naud.), Sasu Salinas 14 (4/9 trit.), Joanas Sastre 12, Franas Guerra 10, Aaronas Doornekampas 9 (8 atk. kam.).

„Rytas“: Speedy Smithas 14 (4 rez. perd., 4 kl.), Lukas Uleckas 13 (3/7 trit.), Ivanas Buva 10 (9 atk. kam.), Gytis Radzevičius 9 (6 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 8.