„Lietkabelis“ pergalę iškovojo, bet viltis patekti į kitą etapą prarado | Diena.lt

„LIETKABELIS“ PERGALĘ IŠKOVOJO, BET VILTIS PATEKTI Į KITĄ ETAPĄ PRARADO

• 0

Antrą pergalę Europos taurės varžybų C grupėje iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (2/7). Nenado Čanako kariauna namuose 10-ojo turo mače 77:69 (20:20, 19:17, 18:20, 20:12) nugalėjo Andoros „MoraBanc“ (3/5) komandą.

Šio laimėjimo tam, kad išsaugoti viltis patekti į kitą etapą, nepakako, kadangi reikėjo laimėti bent jau 11 taškų skirtumu.

Pirmieji šiame mače pasižymėjo svečiai iš Andoros, tačiau panevėžiečiai atsakė 4 taškais iš eilės, o po to kurį laiką ekipos žaidė taškas į tašką. 5-ąją minutę Gytis Masiulis pataikė iš toli, vis dėlto „MoraBanc“ ekipa išsiskyrė dviem tritaškiais, kuriuos pataikė Tomašas Gielo bei Guillemas Colomas. Pirmą ketvirtį sėkmingais metimais baigė Paulius Valinskas bei Džordže Gagičius – 20:20.

Svečiai ir toliau prastai atakavo krepšį, savo ruožtu, Panevėžio klubas pelnė 5 taškus be atsako. „Lietkabelis“ turėjo ne vieną galimybę ryškiau atitrūkti, tačiau itin dažnai klydo ir tuo nepasinaudojo – du Haukuro Palssono tritaškiai neleido pabėgti. Panevėžiečiai suklydo net 11 kartų bei prieš nukraujavusius varžovus pirmavo tik 2 taškais – 39:37.

Po ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ startavo nesėkmingai: per 5 minutes buvo pelnyti vos 2 taškai, o tai leido „MoraBanc“ komandai atitrūkti iki 46:41. Įstrigusį šeimininkų puolimą išjudino net tris tritaškius pataikęs Margiris Normantas, tiesa, stabdyti Cleviną Hannah sekėsi sunkiai. G.Masiulis pataikė iš toli ir rezultatas buvo lygus – 57:57.

Deja, ši pergalė neišgelbėjo „Lietkabelio“: varžovai pirmojo rato akistatoje nugalėjo 76:66, tad tarpusavio akistatoje būtent Andoros klubas turi geresnį įmestų ir praleistų taškų pranašumą.

Svarbiu metu panevėžiečiai susiėmė ir sužaidė puikią atkarpą, kurią įprasmino Troy’aus Barnieso, G.Masiulio ir P.Valinsko tritaškiai – 72:62. „Lietkabelis“ per beveik 5 minutes pelnė vos 2 taškus ir 39-ąją minutę buvo priekyje rezultatu 74:66. Iš toli pataikė C.Hannah, bet kiek vėliau tuo pačiu atsakė prisišaudęs Kyle’as Vinalesas. Šeimininkai apsigynė ir turėjo šansą iškovoti pergalę reikiamu taškų pranašumu. Deja, P.Valinsko tritaškis skriejo pro šalį, tad dvikova baigėsi nepalankiu santykiu 77:69.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 17 (4/4 tritaškiai, 5 praž.), Gytis Masiulis 16 (4/8 tritaškiai, 9 atk. kam.), Kyle’as Vinalesas 12 (1/8 tritaškiai, 7 rez. perd., 5 kl.), Džordže Gagičius 11 (5/6 dvitaškiai).

„MoraBanc“: Clevinas Hannah 27 (4/9 tritaškiai), Haukuras Palssonas 12 (3/8 tritaškiai), Guillemas Colomas 9, Tomašas Gielo 7.