Po atkaklios kovos lietuviai įveikė Naująją Zelandiją ir žais ketvirtfinalyje | Diena.lt

PO ATKAKLIOS KOVOS LIETUVIAI ĮVEIKĖ NAUJĄJĄ ZELANDIJĄ IR ŽAIS KETVIRTFINALYJE

Sekmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Barselonoje žaidė pasaulio čempionato aštuntfinalio rungtynes su Okeanijos vicečempionais Naujosios Zelandijos krepšininkais. Po atkaklios kovos lietuviai įveikė varžovus 76:71 (23:9, 13:17, 22:24, 18:21) ir iškopė į ketvirtfinalį. Jame Lietuvos rinktinė susitiks su Turkijos ir Australijos dvikovos laimėtojais.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuvos rinktinė dvikovą pradėjo tokios sudėties: Adas Juškevičius, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas. Pirmąjį tašką šiose rungtynėse pelnė Donatas Motiejūnas - jis pataikė vieną iš dviejų baudos metimų.

2 min. po Jono Valančiūno dėjimo Lietuva pirmavo 5:0. 3 min. po Tai Websterio metimo Naujosios Zelandijos ekipa sumažino atsilikimą - 7:4.

4 min. mūsų vyrai turėjo 3 taškų persvarą - 8:5. Nepasisekė Jonui Mačiuliui, jam varžovas prakirto antakį. J.Mačiulį pakeitė Simas Jasaitis.

6 min. J. Valančiūnas taikliais baudos metimais Lietuvos rinktinės persvarą padidino iki 5 taškų - 10:5.

7 min. Šarūnas Vasiliauskas pataikė iš toli, dvitaškį pelnė Paulius Jankūnas ir lietuviai įgijo dviženklę persvarą - 17:7.

Pirmąjį kėlinį Jono Kazlausko auklėtiniai baigė taikliu Martyno Pociaus tritaškiu, po kurio lietuviai įgijo net 14 taškų persvarą - 23:9.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį truputį sėkmingiau pradėjo zelandai. 13 min. po Corey Websterio tolimo šūvio jie sumažino atsilikimą iki 11 taškų - 28:17.

14 min. po Isaaco Fotu dvitaškio lietuviai pirmavo tik 28:19.

Antrojo kėlinio viduryje J.Kazlausko auklėtiniai turėjo 11 taškų persvarą - 32:21. 17 min. Donatas Motiejūnas mūsų rinktinės persvarą padidino iki 15 taškų - 36:21.

Antrojo kėlinio pabaigą geriau sužaidė Naujosios Zelandijos krepšininkai. Jie laimėjo atkarpą 5:0, tad komandos išėjo ilsėtis lietuviams pirmaujant 36:26.

Iki pertraukos Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė J.Valančiūnas (10), D.Motiejūnas (6) ir M.Pocius (6). Naujosios Zelandijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė C.Websteris (9) ir I.Fotu (6).

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos zelandai sugebėjo pavojingai priartėti. 22 min. Thomasas Abercrombie savo komandos atsilikimą sumažino iki 6 taškų - 38:32.

26 min. Mindaugas Kuzminskas Lietuvos krepšininkų persvarą padidino iki 10 taškų - 46:36. Kirkas Penney tuoj pat zelandų atsilikimą sumažino iki 8 taškų - 46:38.

28 min. R. Seibutis padidino mūsiškių persvarą iki 14 taškų - 54:40. Tačiau trečiojo kėlinio pabaigą lietuviai sužaidė prastai ir leido varžovams sumažinti atsilikimą iki 8 taškų - 58:50.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinis ketvirtis prasidėjo tolimu C. Websterio metimu. Po jo lietuviai turėjo tik penkių taškų persvarą - 58:53. Mūsiškiams ir toliau nesisekė atakuoti. Jie kėlinio pradžią pralaimėjo net 0:9.

33 min. po C.Websterio tritaškio zelandai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo komandos naudai - 58:59. Tik 34 min pagaliau taškus pelnė ir lietuviai - J. Valančiūnas baudų metimais vėl išvedė į priekį mūsų rinktinę - 60:59.

36 min. C.Websteris rezultatą išlygino - 61:61. J.Valančiūnas netrukus išvedė į priekį Lietuvą - 63:61.

38 min. Mika Vukona vėl atstatė pusiausvyrą - 65:65. 39 min. J.Valančiūnas ir D.Motiejūnas padidino lietuvių persvarą iki 4 taškų - 69:65. Netrukus labai svarbų tritaškį pataikė J.Mačiulis. Po jo metimo J.Kazlausko auklėtiniai atitrūko - 72:65.

40 min. Lietuvos komanda pirmavo 73:67. Po C. Websterio dvitaškio Lietuva turėjo tik 4 taškų persvarą - 73:69. Netrukus C. Websteris savo ekipos atsilikimą sumažino iki 3 taškų - 74:71. Tačiau daugiau padaryti zelandai nesugebėjo. Lietuvos krepšininkai laimėjo 76:71 ir iškopė į ketvirtfinalį.

Rezultatyviausi

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 22, Martynas Pocius 11, Darjušas Lavrinovičius 10, Renaldas Seibutis 9, Donatas Motiejūnas 8, Jonas Mačiulis 5, Š.Vasiliauskas 3, Adas Juškevičius 2, Mindaugas Kuzminskas 2, Kšištofas Lavrinovičius 2, Paulius Jankūnas 2.

Naujosios Zelandijos rinktinė: Corey Websteris 26, Isaacas Fotu 11, Mika Vukona 9, Kirkas Penney 6, Thomasas Abercrombie 6, Tai Websteris 6.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato D grupėje laimėjo ketverias rungtynes ir tapo grupės nugalėtoja. Naujoji Zelandija iškovojo dvi pergales ir C grupėje liko ketvirta.  Lietuvos krepšininkai 87:74 įveikė Meksikos rinktinę, 75:62 nugalėjo Angolos komandą, 79:49 sutrypė Pietų Korėją ir 67:64 privertė pasiduoti Slovėniją. Lietuviai pralaimėjo tik Australijos rinktinei (75:82). Naujosios Zelandijos rinktinė pralaimėjo Turkijai (73:76), Dominikos Respublikai (63:76), JAV (71:98), nugalėjo Ukrainą (73:61) ir Suomiją (67:65).

Rezultatyviausi. Per penkerias rungtynes Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė Jonas Valančiūnas. Jo sąskaitoje - 56 taškai. Jam rezultatyvumu nedaug nusileidžia Donatas Motiejūnas (52 taškai). Į rezultatyviausių žaidėjų penketuką dar patebka Renaldas Seibutis (44), Adas Juškevičius (43) ir Darjušas Lavrinovičius (41).

Įveikė. Rugpjūčio mėnesį Kaune Lietuvos krepšininkai su Naujosios Zelandijos ekipa žaidė kontrolines rungtynes ir įveikė varžovus 85:79.