Lietuvos aštuoniolikamečiai Europos čempionate nukovė Graikijos krepšininkus | Diena.lt

LIETUVOS AŠTUONIOLIKAMEČIAI EUROPOS ČEMPIONATE NUKOVĖ GRAIKIJOS KREPŠININKUS

• 0

Tvirtą charakterį parodžiusi ir šeimininkų spaudimą atlaikiusi Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė iškovojo antrąją pergalę iš eilės Europos čempionate Graikijoje. Sauliaus Štombergo auklėtiniai D grupės rungtynėse po atkaklios kovos palaužė Graikijos bendraamžius 70:64 (10:16, 22:20, 16:10, 22:18).  Likus minutei iki mačo pabaigos rezultatas dar buvo lygus, bet per likusį laiką lietuviai neleido varžovams pelnyti nei taško ir išplėšė pergalę.

Lietuviai privertė graikus dažniau klysti (18-11), tiksliau metė dvitaškius. Lietuvos krepšininkai taip pat sėkmingai išnaudojo antruosius šansus, po kurių pelnė 15 taškų, kai varžovai tik 5.  Rezultatyviausi Lietuvos komandoje buvo Laurynas Bieliauskas ir Martynas Varnas (6 rez,perd.), pelnę po 14 taškų. 10 pridėjo Martynas Echodas (6 atk.kam.), 9- Laurynas Birutis, 8 – Tadas Sedekerskis ( 7 atk.kam.)

Nieko nelaukę graikai lietuviams parodė šeimininkų statusą, rungtynes pradėję 8:0. Po tokio varžovų spurto mūsų šalies atstovai sunkiai atsigavo, įpusėjus ketvirčiui turėjo jau 10 taškų deficitą (4:14), tačiau per kitas penkias minutes mobilizavosi ir sumažino atsilikimą (10:16).

Efektyviai išnaudodami varžovų klaidas lietuviai antrajame kėlinyje pasivijo Graikijos krepšininkus (20:20, 6 min.) ir netrukus išsiveržė į priekį (25:23, 5 min.), o šeimininkai buvo priversti imti minutės pertraukėlę. Toliau didesnę laiko dalį vyko atkakli kova, bet paskutinę minutę tiksliau sužaidę graikai vėl susigrąžino pranašumą – 36:32.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui Graikijos komanda pirmavo 4 taškais (43:39), po šeimininkų tritaškio jie nutolo (46:39, 3min.). Bet lietuviai neleido įsismaginti varžovams ir, pelnę 7 taškus iš eilės, išlygino rezultatą (46:46, 1min.), o po Arno Beručkos dvitaškio Lietuvos ekipa išsiveržė į priekį (48:46).

Likus žaisti 6 minutes minimalią persvarą turėjo graikai (55:54). Ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis (58:58, 4 min.), o rungtynių įtampa tik augo. Graikus gelbėjo tikslūs tolimi metimai, likus žaisti kiek daugiau nei minutę jie pirmavo 2 taškais (64:62). M.Echodas dvitaškiu metimu išlygino rezultatą (64:64, 59 sek.), o M.Varnas išvedė lietuvius į priekį (66:64, 22 sek.). Graikai nepelnė taškų ir stabdė lietuvius pražangomis, tas pats M.Varnas tiksliai sumetė 4 baudos metimus ir Lietuvos komanda šventė sunkią pergalę – 70:64.

Rytoj, šeštadienį (07.25) Lietuvos komanda varžysis su Kroatija.