Lietuvos dvidešimtmečiai palaužė Kroatijos krepšininkus ir ketvirtfinalyje kovos su italais | Diena.lt

LIETUVOS DVIDEŠIMTMEČIAI PALAUŽĖ KROATIJOS KREPŠININKUS IR KETVIRTFINALYJE KOVOS SU ITALAIS

• 0

Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų pirmenybių antrojo etapo E grupės trečiosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 70:65 (14:14, 19:13, 19:20, 18:18) pranoko Kroatijos krepšininkus.

Lietuvos dvidešimtmečiai surinko 8 įskaitinius taškus ir E grupėje liko trečioje pozicijoje. Ketvirtfinalyje Tomo Pačėso kariauna susitiks su F grupėje antrąją vietą užėmusiais Italijos krepšininkais.

Nuo pat dvikovos pradžios užvirė kova taškas į tašką. Sužaidus 4 minutes lietuviai pirmavo 7:6, bet varžovai atsakė dviem tritaškiais iš eilės ir truktelėjo į priekį – 12:7. Mūsiškiai atsakė atkarpa 7:0 ir vėl išsiveržė į priekį – 14:12. Pirmasis kėlinys pasibaigė esant lygiam rezultatui – 14:14.

Antrajame ketvirtyje toliau nė vienai komandai nepavyko atitrūkti. 17-ąią minutę lietuviai pirmavo tik 1 tašku (27:26), bet per likusį laiką kroatai pasižymėjo tik pataikydami baudos metimą, o tuo pasinaudoję Tomo Pačėso auklėtiniai įpusėjus mačui pirmavo 33:27.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos krepšininkai išliko priekyje ir sugebėjo kiek padidinti savo pranašumą – 42:35. Vis dėlto Kroatijos ekipa nesutriko ir atsakė spurtu 7:0, leidusiu atstatyti pusiausvyrą – 42:42. Nors Vaidas Kariniauskas pataikė tritaškį (45:42), varžovai 5 taškais be atsako išsiveržė į priekį – 47:45. Čia pat iniciatyvos vėl ėmėsi V.Kariniauskas, kuris prie Lino Juknevičiaus taiklių baudų pridėjo 5 taškus iš eilės – 52:47. Toks rezultatas išliko ir pasibaigus trims kėliniams.

Lemiamą ketvirtį varžovai pradėjo taikliu metimu (49:52), tačiau Lietuvos dvidešimtmečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 61:49. Kroatai ėmė gelbėtis tritaškiais ir tai davė vaisių – du iš eilės pataikyti tolimi metimai ir vienas dvitaškis atgaivino viltis – 57:61. Mindaugas Kačinas svarbiu metu pataikė tritaškį (64:57), į kurį Kroatija atsakė taiklia bauda. Dvi minutes abiems komandoms nepavyko pasižymėti ir prasidėjus paskutinėms 60 sekundžių kroatai turėjo savo rankose kamuolį, bet jų ataka pasibaigė klaida. Laimonas Chatkevičius ataką užbaigė dvitaškiu, kurie įtvirtino pergalę. Mūsiškiai neketino sustoti ir norėjo laimėti kuo didesne persvara, kuri leistų grupėje užimti trečiąją vietą. Likus 20 sekundžių L.Chatkevičiaus dėjimas skirtumą padidino iki 8 taškų – 69:61. Kroatai atsakė dvitaškiu, o R.Juknevičius realizavo tik vieną baudą. Maža to, varžovai spėjo pelnyti dar 2 taškus ir susitikimas baigėsi Lietuvos rinktines pergale 70:65.

Lietuva: V.Kariniauskas 24 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), M.Paliukėnas 16 (4/10 tritaškiai), R.Juknevičius 11, L.Chatkevičius 10 (12 atk. kam.), O.Olisevičius 5, M.Kačinas 4.

Kroatija: L.Panduričius ir D.Samačas po 13, H.Sirko 12.