Lietuvos jaunimo rinktinė – pasaulio krepšinio čempionato pusfinalyje | Diena.lt

LIETUVOS JAUNIMO RINKTINĖ – PASAULIO KREPŠINIO ČEMPIONATO PUSFINALYJE

• 2

Įspūdingą dramą išgyvenusi Lietuvos jaunimo (iki 19 m.) rinktinė – pasaulio čempionato pusfinalyje.

Gedimino Petrausko auklėtiniai po atkaklios kovos 92:85 (28:20, 11:19, 22:21, 16:17, 15:8) įveikė Serbiją ir pusfinalyje susitiks su JAV – Rusijos poros nugalėtoju.

Ketvirtajam kėliniui artėjant į pabaigą, Zoranas Paunovičius pataikė iš toli ir išvedė Serbiją į priekį (71:70), tačiau Erikas Venskus surinko 4 taškus paeiliui ir atstatė pranašumą mūsiškiams. Vis tik, likus kiek mažiau nei 2 minutėms, Luka Čerovina pataikė iš toli bei išlygino rezultatą – 74:74.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei, Rokas Jokubaitis įsiveržė į baudos aikštelę, atmetė kamuolį niekieno neprižiūrimam Dovydui Giedraičiui, o šio tolimas dvitaškis skrodė tinklelį (76:74).

Likus 33 sekundėms, Venskus realizavo vieną baudą iš dviejų ir komandas skyrė trys taškai (77:74). Luka Čerovinos tolimas metimas skriejo pro šalį, tačiau serbai atkovojo kamuolį puolime ir atsidūrė Urošo Trifunovičiaus rankose, kuris paleido taiklų bei sudėtingą tolimą metimą – 77:77.

Paskutinę lietuvių ataką pradėjo Jokubaitis. Įžaidėjas vėl įsiveržė į baudos aikštelę, atmetė kamuolį laisvam Martynui Arlauskui, tačiau šis nusprendė atlikti papildomą perdavimą, o geram metimui laiko pritrūkęs Giedraitis metė pro šalį.

Pratęsimo metu rungtynės vyko taškas į tašką, bet minimalų pranašumą išlaikė lietuviai. Venskus pridėjo dar vieną puskablį ir Lietuvos rinktinės persvarą padidino iki trijų taškų (84:81).

Kitoje aikštelės pusėje dvitaškiu atsakė Trifunovičius, bet iniciatyvos ėmęsis Jokubaitis surinko 4 taškus iš eilės ir, iki mačo pabaigos likus 36 sekundėms, lietuvių persvara išaugo iki 5 taškų – 88:83.

Baudų metimų maratone lietuviai klaidų nedarė ir sugebėjo išlaikyti susikrautą persvarą.

Puikias rungtynes sužaidęs Jokubaitis pelnė 21 tašką (6/13 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6/9 baudos), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

Lietuvos jaunimo (iki 19 m.) rinktinė: Rokas Jokubaitis 21 (6/13 dvit., 10 rez. perd., 27 naud. bal.), Erikas Venskus 19 (7/9 dvit., 7 atk. kam.), Klaidas Metrikis 15 (5/5 trit.), Domantas Vilys 11 (3/7 trit.).

Serbijos jaunimo (iki 19 m.) rinktinė: Marko Pečarskis 25 (6/16 dvit., 10/11 baudų), Urošas Trifunovičius ir Filipas Petrusevas po 16, Zoranas Paunovičius 11, Luka Čerovina 10.