Lietuvos krepšininkai savo pranašumą prieš čekus įrodė tik ketvirtajame kėlinyje | Diena.lt

LIETUVOS KREPŠININKAI SAVO PRANAŠUMĄ PRIEŠ ČEKUS ĮRODĖ TIK KETVIRTAJAME KĖLINYJE

• 4

Tris kėlinius besivejančių vaidmenyje buvusi Lietuvos rinktinė (1-1) ketvirtajame smogė taip, kad Čekijos ekipa (1-1) nebeatsigavo. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Vilniuje 97:89 (19:20, 23:27, 20:20, 35:22) pranoko Čekiją bei šventė pirmąją pergalę 2021-ųjų Europos čempionato atrankoje.

Pačiam Maskoliūnui tai taip pat buvo pirmoji pergalė stovint už Lietuvos rinktinės vairo.

Lietuviai į duobę krito trečiajame kėlinyje. Vojtechas Hrubanas bei Tomašas Vyoralas realizavo po dvitaškį, Vitas Krejči įkrovė iš viršaus ir Čekija susikrovė 7 taškų persvarą – 66:59.

Šeimininkai prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo 5 taškų deficitą, bet užsikūrė tada, kai to reikėjo labiausiai.

Paulius Valinskas smeigė tritaškį, Laurynas Birutis pelnė taškus su pražanga, Eimantas Bendžius bei Mindaugas Kuzminskas pridėjo po dar vieną tolimą metimą, o spurtą 18:0 vainikavo pirmieji rinktinės debiutanto, Roko Jokubaičio, taškai. Po šios atkarpos lietuviai įgijo 13 taškų persvarą – 80:67.

Čekai pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes, kuomet Patrikas Auda realizavo baudas. Per likusią rungtynių dalį Čekija rimčiau užsikabinti nebesugebėjo ir finalinė sirena paskelbė lietuvių pergalę.

Lietuvių gretose spindėjęs Bendžius pelnė 26 taškus (2/2 dvit., 6/9 trit., 4/5 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, nepadarė nė vienos klaidos bei surinko 29 naudingumo balus.

Sunkiai įsibėgėjusi Lietuvos rinktinė pirmuosius taškus pelnė sužaidus daugiau nei 2 minutes, tačiau varžovų į priekį nepraleido ir po pirmojo ketvirčio atsiliko 19:20. Vis tik čekai savo spurtą surengė antrajame ketvirtyje.

Martinas Peterka smeigė tritaškį, Tomašas Vyoralas pataikė iš po krepšio, dar vieną dvitaškį realizavo Martinas Krizas ir 7:0 spurtavusi Čekija nutolo 9 taškais – 37:28.

Lietuvius iš duobės ištraukė įspūdingai užsikūręs Eimantas Bendžius. Vilniaus „Ryto“ kapitonas per antrąjį kėlinį surinko 17 taškų, o po jo penktojo tritaškio Lietuva išsiveržė į priekį (42:41).

Vis tik Bendžius po galingos atkarpos sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio, o čekai antrąjį kėlinį užbaigė spurtu 6:0 bei ilgąją pertrauką pasitiko turėdami 5 taškų persvarą (47:42).

Lietuvos rinktinė: Eimantas Bendžius 26 (6/9 trit., 29 naud. bal.), Laurynas Birutis 17 (5/8 dvit., 7/9 baudos), Arnas Butkevičius 11 (1/5 dvit., 2/4 trit., 8 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 10 (12 min., 5/8 dvit.).

Čekijos rinktinė: Vojtechas Hrubanas 26 (7/9 dvit., 3/7 trit.), Patrikas Auda 16 (6/7 dvit.), Jaromiras Bohačikas 11 (4/5 dvit., 1/5 trit.).